60 ח"כים דורשים מרה"מ להביא את סוגיית יצוא הגז להכרעת הכנסת

במכתב, שיזם ח"כ דב חנין (חד"ש) ועליו חתמו 60 חברי הכנסת, כי "סוגיה כבדת משקל כזו, ראוי שתידון ובסופו של דבר גם תוכרע על ידי הכנסת, במסגרת דיון ציבורי ומקצועי מקיף ושקוף"

צבי זרחיה
צבי זרחיה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
צבי זרחיה
צבי זרחיה

כ-60 חברי כנסת חתמו על מכתב הדורש מראש הממשלה בנימין נתניהו להביא את סוגיית יצוא הגז להכרעת הכנסת. במכתב, שהוגש היום לראש הממשלה בכנס חירום של השדולה הסביבתית-חברתית, דורשים חברי הכנסת למנוע החלטת ממשלה בנושא יצוא הגז הטבעי מישראל והבאתו של הנושא לדיון ולהכרעת הכנסת.

במכתב שיזם ח"כ דב חנין (חד"ש) נכתב כי "ההחלטה בסוגיית יצוא הגז מהמאגרים שהתגלו בסמוך לחופי ישראל נושאת בחובה השלכות כלכליות, חברתיות וסביבתיות מרחיקות לכת. סוגיה כבדת משקל כזו, ראוי שתידון ובסופו של דבר גם תוכרע על ידי הכנסת, במסגרת דיון ציבורי ומקצועי מקיף ושקוף. אנו, החתומים מטה, חברי כנסת מסיעות שונות, קוראים לך לפעול להבאתו של העניין בפני הכנסת במתכונת שתאפשר דיון והכרעה כאלה".

דב חניןצילום: אמיל סלמן

חנין אמר כי קיימת לדרישה זאת רוב בכנסת. "זוהי סוגיה בעלת משמעויות עצומות. אי אפשר להכריע בה מאחורי דלתיים סגורות, בהליכים שאינם גלויים לציבור. לטענתי, החלטה על יצוא הגז תהיה שגיאה מכל הבחינות. כלכלית, זה יגרום לעליית מחירי הגז לתעשייה ולייצור החשמל בישראל. חברתית, ברור שעליית המחיר תגולגל על אזרחי ישראל - על כל ההשלכות הקשות הנובעות מכך. סביבתית - ההחלטה תפגע במעבר לתהליכי ייצור נקיים יותר ותגרור עלייה בזיהום האוויר ופגיעה בבריאות הציבור. אנחנו קוראים לציבור להשמיע את קולו ולהוכיח גם כאן שהעידן בו ניתן לקדם מחטפים חשאיים לטובת טייקונים עבר מן העולם".

בכנס החירום השתתפו 15 ח"כים: השר להגנת הסביבה עמיר פרץ, משה גפני, משה מזרחי, רובי ריבלין, יפעת קריב, מרב מיכאלי, סתיו שפיר, דב חנין, ניצן הורוביץ, מיכל רוזין, איתן כבל, מיקי רוזנטל, אבישי ברוורמן, שלי יחימוביץ ותמי זנדברג.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

מייק בן ארי

"תמיד היתה לו תשובה הגיונית": כך הצליח איש אחד להונות 1,000 משקיעים

ליאור וייס. "אנשים לא יודעים עד כמה גדילה של עסק היא כואבת"

"אנשים אמרו לי - סיימת תואר בהצטיינות בטכניון וזה מה שאתה הולך לעשות?"

שירות נסיעה לפי קריאה של חברת ויה בניו יורק

חברות ההיי־טק שמפסידות מיליארדי דולרים מצאו דרך להישאר בחיים

פרופ' אמיר ירון, נגיד בנק ישראל. ייתכן שזו הזדמנות עבורו לפעולות שיקררו את הביקושים לדירות

מחדל מחירי הדיור: כך התייקרה דירה ממוצעת ב-280 אלף שקל בשנה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

גילעד אלטשולר

אלטשולר שחם חזר להוביל - ומי בתחתית? תשואות קרנות ההשתלמות לחודש יולי

סוחר בוול סטריט. יכול להיות שזעזוע האינפלציה הנוכחי הוא רק ראשון מני רבים

מציאות חדשה או תקלה היסטורית? אסטרטגיית השקעות בת 20 שנה בסכנה