60 ח"כים דורשים מרה"מ להביא את סוגיית יצוא הגז להכרעת הכנסת

במכתב, שיזם ח"כ דב חנין (חד"ש) ועליו חתמו 60 חברי הכנסת, כי "סוגיה כבדת משקל כזו, ראוי שתידון ובסופו של דבר גם תוכרע על ידי הכנסת, במסגרת דיון ציבורי ומקצועי מקיף ושקוף"

צבי זרחיה
צבי זרחיה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
צבי זרחיה
צבי זרחיה

כ-60 חברי כנסת חתמו על מכתב הדורש מראש הממשלה בנימין נתניהו להביא את סוגיית יצוא הגז להכרעת הכנסת. במכתב, שהוגש היום לראש הממשלה בכנס חירום של השדולה הסביבתית-חברתית, דורשים חברי הכנסת למנוע החלטת ממשלה בנושא יצוא הגז הטבעי מישראל והבאתו של הנושא לדיון ולהכרעת הכנסת.

במכתב שיזם ח"כ דב חנין (חד"ש) נכתב כי "ההחלטה בסוגיית יצוא הגז מהמאגרים שהתגלו בסמוך לחופי ישראל נושאת בחובה השלכות כלכליות, חברתיות וסביבתיות מרחיקות לכת. סוגיה כבדת משקל כזו, ראוי שתידון ובסופו של דבר גם תוכרע על ידי הכנסת, במסגרת דיון ציבורי ומקצועי מקיף ושקוף. אנו, החתומים מטה, חברי כנסת מסיעות שונות, קוראים לך לפעול להבאתו של העניין בפני הכנסת במתכונת שתאפשר דיון והכרעה כאלה".

דב חניןצילום: אמיל סלמן

חנין אמר כי קיימת לדרישה זאת רוב בכנסת. "זוהי סוגיה בעלת משמעויות עצומות. אי אפשר להכריע בה מאחורי דלתיים סגורות, בהליכים שאינם גלויים לציבור. לטענתי, החלטה על יצוא הגז תהיה שגיאה מכל הבחינות. כלכלית, זה יגרום לעליית מחירי הגז לתעשייה ולייצור החשמל בישראל. חברתית, ברור שעליית המחיר תגולגל על אזרחי ישראל - על כל ההשלכות הקשות הנובעות מכך. סביבתית - ההחלטה תפגע במעבר לתהליכי ייצור נקיים יותר ותגרור עלייה בזיהום האוויר ופגיעה בבריאות הציבור. אנחנו קוראים לציבור להשמיע את קולו ולהוכיח גם כאן שהעידן בו ניתן לקדם מחטפים חשאיים לטובת טייקונים עבר מן העולם".

בכנס החירום השתתפו 15 ח"כים: השר להגנת הסביבה עמיר פרץ, משה גפני, משה מזרחי, רובי ריבלין, יפעת קריב, מרב מיכאלי, סתיו שפיר, דב חנין, ניצן הורוביץ, מיכל רוזין, איתן כבל, מיקי רוזנטל, אבישי ברוורמן, שלי יחימוביץ ותמי זנדברג.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

מ-2008 ועד היום: איך הגענו לאינפלציה הנוכחית

יוני ומיכל רכשו דירה במחיר דמיוני. כך הם איבדו שליטה על המשכנתא אחרי פחות משנה

ריחאניה. "מרגישים אירופה"

"יש שני יישובים בישראל שבהם הכל נקי, הולכים ברחובות ומרגישים אירופה"

גיף הסכם ממון 2

״הייתי בהלם, עורך הדין אמר לי: ׳חתמת על הסכם של כלה מאוקראינה׳"

עבודות על הרכבת הקלה בכיכר רבין, ביולי. "הולכי הרגל, ובמיוחד ילדים או אנשים מבוגרים, נתונים בסיכון יומיומי, סכנת חיים בעיר"

"אני מפחדת על חיי כשאני יוצאת לרחוב": המלחמה של תושבי תל אביב

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

קשישים בגינה ירושלים

20 אלף שקל בחודש: תתחילו לחסוך עבור מטפל זר בבית

ג'ורג'ה מלוני בנאפולי, שלשום

סערה נדירה: צירוף הגורמים שמאיים להיות חמור יותר ממשבר 2008