יחימוביץ' נגד זקן: "למה אינו מונע את מחיקת החוב של דנקנר?"

"כבר שנה שהמפקח ממסמס את הטיפול בעניין ריכוזיות רואי החשבון עליו אני מתריעה בפניו שוב ושוב. זה קשור ישירות לפרשה הנוכחית: גד סומך, הרו"ח המבקר של בנק לאומי הוא באורח פלאי גם רואה החשבון של נוחי דנקנר"

צבי זרחיה
צבי זרחיה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
צבי זרחיה
צבי זרחיה

"כבר שנה שהמפקח ממסמס את הטיפול בעניין ריכוזיות רואי החשבון עליו אני מתריעה בפניו שוב ושוב. זה קשור ישירות לפרשה הנוכחית: גד סומך, הרו"ח המבקר של בנק לאומי הוא באורח פלאי גם רואה החשבון של נוחי דנקנר". כך כתבה היום יו"ר האופוזיציה, שלי יחימוביץ', בפייסבוק שלה. "בנק לאומי נקט בתרגיל תקשורתי ואוטוטו מחיקת החוב לדנקנר תתבצע. בטח תהיתם איפה מתחבא המפקח על הבנקים דודו זקן - ולמה לא מנע מראש את מחיקת החובות של דנקנר לבנק לאומי על ידי מנכ"לית הבנק רקפת רוסק עמינח".

"ועוד שאלה: איפה היה כשהמנכ"לית הקודמת, גליה מאור, ויתרה לדנקנר בנדיבות על דיווידנדים שהיה צריך לשלם לבנק, כשעוד היה מסוגל לעשות זאת בקלות". היא ציינה כי "זקן, הכפוף לנגיד בנק ישראל, התעורר רק אחרי שהציבור השמיע לו קריאת השכמה חזקה במיוחד. כבר שנה שהמפקח - יחד עם יתר הרגולטורים - ממסמס את הטיפול בעניין. אז תגידו לי אתם, איך הוא יכול לייעץ לבנק בעניין הזה? כבר שנה ששוב ושוב אני פונה למפקח על הבנקים, ומקבלת תשובות מתחמקות. כן, הוא כותב, יש ממש בטענות האלו, הן ידונו מתישהו, וכן הלאה וכן הלאה".

שלי יחימוביץ' במטה העבודהצילום: אי-אף-פי

יחימוביץ טוענת כי החלטת בנק לאומי אתמול, על ההשהיה של מחיקת החוב לדנקנר, היא רק תרגיל תקשורתי ושאוטוטו מחיקת החוב תתבצע. הכלבים ינבחו והשיירה תעבור".
יחימוביץ טענה כי המפקחים על הבנקים שמונו משנת 1969 השתלבו במערכת הבנקאית. "אני רוצה שתציצו בטבלה מדהימה הממחישה מה עושים המפקחים על הבנקים רגע אחרי שהם מסיימים את תפקידם. יכול להיות שכאן טמונה התשובה לשאלותינו?"

ח"כ מיקי רוזנטל: "ההיסטוריה של היחסים בין בנק לאומי לנוחי דנקנר רצופה בעיוותים קשים. הבנק מגלגל היום עיניים לשמים כאילו מדובר בתקלה כשבפועל התקלה כולה בהנהלת הבנק ובוועדת הערבויות שלו, שלא דאגו להגן על האינטרס הציבורי ונתנו לטייקון באופן שערורייתי כסף ציבורי. זהו דבר שלא עומד לזכותו של אף אזרח במדינת ישראל. הצגת הדברים באורח הזה מקוממת ולא מדויקת. כל אחד יודע שאם היה מדובר באזרח מהשורה הוא היה נדרש להביא כסף מביתו להשבת ההלוואה ואם היה מדובר בחברה רגילה הבנק היה דורש להחליף את ההנהלה. בשורה התחתונה: לאור היחסים המיוחדים של הבנק עם דנקנר הוא קבל שורת הטבות והנחות על חשבון הציבור".

בבנק ישראל סירבו להתייחס לדבריה של יחימוביץ'.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

לחוסכים הסולידיים יש אלטרנטיבה

שעתו היפה של החוסך הסולידי: יש חלופה טובה יותר לפיקדון בבנק

טסלה, מודל S. המחיר למי שיזמין את המודל היום ייקבע בהמשך

אחרי כמעט שנתיים: הדגמים הגדולים של טסלה מגיעים לישראל

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

תופעות לוואי בעקבות שימוש בפרופסיה

"כל הגוף מרגיש מחושמל, הכל שורף וכואב": הם רצו לעצור את ההתקרחות. זה הרס להם את החיים

נועם וימן

מתוחכמים ומסתוריים: האנשים שהבלעדיות הפכה אותם לעשירים מאוד