עיני: "לא אתן שיפגעו בקרנות ההשתלמות - זה קו אדום"

"אני לא בטוח שעמדתם של פקידי האוצר חופפת בדיוק לעמדתו של שר האוצר", כך אמר הערב יו"ר ההסתדרות בתוכנית "אולפן שישי" בערוץ 2

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

יו"ר ההסתדרות, עופר עיני, אמר כי לא יאפשר לפגוע בקרנות ההשתלמות של העובדים. "זהו קו אדום-אדום-אדום עבורי. מדובר בחסכון היחידי שיש לעובדים, ואין מקום להטיל עליו מס", אמר עיני בתוכנית "אולפן שישי" בערוץ 2. "מי שמרוויח 5,000 שקל בחודש לא יכול לחסוך. אחרי חמש, שש שנים הוא מוצא 40-30 אלף שקל - זה בדיוק מה שחסר לו, לא אתן שייקחו את זה", הדגיש.

לדבריו, הוא אינו חושש מפתיחת מסגרת התקציב, כאמצעי לפתור בעיות תקציביות, כדוגמת משרד הביטחון. "באגף התקציבים של האוצר כל מספר (הנוגע לגירעון) זוכה. קודם דיברו על 9 מיליארד שקל ועכשיו על 40 מיליארד" שקל, הוא אמר.

עופר עיני צילום: דניאל בר און

עיני נפגש השבוע עם שר האוצר יאיר לפיד ודן עימו במצב הכלכלי. "אני לא חושש לפתוח את מסגרת התקציב. שמענו את התקליט הזה ב-2008 ותראה - לא קרה כלום", אמר עיני, שנמנע מלמתוח עליו ביקורת והוסיף כי הוא "לא בטוח שעמדתם של פקידי האוצר חופפת לעמדתו של שר האוצר".

לדבריו, ההסתדרות תתנגד לכך שהעובדים ייפגעו במסגרת הצעדים הכלכליים המתוכננים. עם זאת הוא נשמע פייסני: "נפעל כדי להגיע להבנות עם האוצר בעניין התוכנית הכלכלית, כדי להימנע מפתיחה במאבק, שיפגע קשות במשק".

עיני אמר כי בניגוד לרושם שנוצר, שכרם של מאות אלפי עובדים במגזר הציבורי נע בין 5 אלפים ל-10 אלפים שקל בחודש. "האם שכר של 8 אלפים שקל הוא סיבה לקחת מהעובדים?", אמר. הוא התייצב לצד לפיד במחלוקות בינו לבין הדרג המקצועי במשרד ואמר: "המסר של לפיד חשוב - שהוא זה שמנהל את פקידי המשרד ולא הפקידים מנהלים אותו".

בהתייחסו לזירה הפוליטית אמר עיני כי נפגש השבוע עם יו"ר מפלגת העבודה ח"כ שלי יחימוביץ' והבהיר לה כי היה עליה לבדוק את האפשרות שהמפלגה תצטרף לקואליציה, ולא להביע עמדה מיידית ונחרצת כנגד ההצטרפות. "היה עליה לבדוק מה היא היתה יכולה לקבל מראש הממשלה נתניהו ורק אז להחליט אם להצטרף או לא", הוא טען. עוד אמר עיני שהוא מקווה כי קיצוץ תקציב הביטחון לא יפגע בכ-10 אלפים עובדים המועסקים במערכת זו.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

Doctor illustration.

סוף לחותמת גומי של רופאים: אישורי מחלה יעברו לקופות החולים

סוכני הכאוס שיתוף

זה לא התחיל בבחירות: סוכני הכאוס שסללו את הדרך להפיכה המשטרית