ראובן ריבלין יכהן כחבר בוועדת הכספים

במקרה שירצה להתנגד לעמדת הקואליציה יתואמו המהלכים עם יו"ר הקואליציה ■ ריבלין קרא לשלם קצבאות לפי מבחן הכנסה ולאחד הגבייה של הביטוח הלאומי ומס ההכנסה

צבי זרחיה
צבי זרחיה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
צבי זרחיה
צבי זרחיה

יו"ר הכנסת לשעבר ח"כ ראובן ריבלין יכהן כחבר בוועדת הכספים וכחבר בוועדת חוץ וביטחון. כך סוכם היום בין ריבלין ליו"ר הקואליציה ח"כ יריב לוין (ליכוד).

ריבלין הבהיר ללוין כי בכונתו לפעול כחבר הליכוד וחבר הקואליציה ואם ירצה לפעול לפי מצפונו (כלומר להצביע בניגוד לעמדת הקואליציה) הדברים יתואמו מול לוין. בליכוד אמרו כי הוסכם שריבלין יפעל בשיתוף פעולה עם הקואליציה.

ראובן ריבלין

הסיכום התקבל לאחר שבאחרונה הועלתה דרישה שלא לאפשר לריבלין לכהן כחבר קבוע בוועדת הכספים לפני שיתחייב לתמוך אוטומטית בבקשות הממשלה. ריבלין הוא אחד הח"כים הוותיקים בליכוד שכיהן בעבר כחבר בוועדת הכספים ומכיר את הזירה הכלכלית.

ריבלין קרא לשר האוצר יאיר לפיד להנהיג תשלום קצבאות של הביטוח הלאומי לפי מבחן הכנסה. הוא אמר כי"הסיבות ההיסטוריות של מניעה מלאחד את גביית דמי הביטוח הלאומי עם גביית מס ההכנסה עברו מהעולם ברמה הטכנית וצריך שיעברו מהעולם גם ברמה הפוליטית. הרפורמה האמיתית צריכה להיות באיחוד הגבייה".

ריבלין הוסיף כי "כל גזירה כלכלית תחייב את המדינה לדאוג לחסרי הישע. כשמעלים את המע"מ או מסים עקיפים כאלה ואחרים וגורמים לעליית מחירים הגזירה היא על כולם. הדרך היחידה לפצות את חסרי הישע היא על ידי סבסוד הנצרך ולא המצרך. לכן יש לסייע לחסרי הישע ולשלם קצבאות לפי מבחן הכנסה".

מטעם הליכוד יכהנו בוועדת הכספים ח"כ גילה גמליאל שתמונה כיו"ר הקואליציה בוועדה והיו"ר המיועד של ועדת העבודה והרווחה ח"כ חיים כץ.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

הבניין ברחוב ליליאן בתל אביב. הבניין נמצא לפני הריסה ובינוי מחדש במסגרת תמ"א 38/2

הדירה נמכרה ב-11.5 מיליון שקל - וזו הדירה הזולה ביותר שנמכרה בבניין

גאוטם אדאני. קבוצת אדאני כינתה את הדו"ח "מרושע בזדון", "מזויף" ו"מחקר לוקה בחסר"

"זו ההונאה העסקית הגדולה בהיסטוריה'': מניות אדאני ממשיכות לצנוח