נשים לוקחות עניינים לידיים - בסרטון חדש של ויצ"ו

קמפיין הרשת החדש הושק בכיכובה של ריקי בליך ■ המניע להשקתו הוא הייצוג הנמוך של נשים בפרלמנט בישראל - 20% בלבד

הילה ויסברג
הילה ויסברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
הילה ויסברג
הילה ויסברג

תנועת ויצ"ו מובילה קמפיין אינטרנט חדש שמובילה השחקנית ריקי בליך שקורא לנשים ולציבור בכלל - לדרוש ייצוג הולם של נשים במערכת הפוליטית. כמו כן הוא קורא לנשים לחתור למעורבות בפוליטיקה.

בסרטון שהפיצו בויצ"ו, תחת הסלוגן "נשים לוקחות עניינים לידיים - הצטרפי למאבק להגדלת הייצוג של נשים בממשלה", פונה בליך לנשים ואומרת: "אם הממשלה היתה מתנהלת כמוך הגירעון היה מצטמצם, החינוך היה נהדר, האבטלה היתה יורדת ומי יודע - אולי אפילו היה מגיע השלום. למה לא לנצל את כישורייך כדי להזיז דברים היכן שמתקבלות ההחלטות החשובות?" הסרטון מפנה לאתר ויצ"ו בו מוצג המכתב שנשלח לראשי המפלגות בישראל: בנימין נתניהו, יאיר לפיד, ציפי לבני, שלי יחימוביץ', אלי ישי ונפתלי בנט - להצטרפות לדרישה לשלב יותר נשים בהנהגת המדינה.

הקמפיין קורא לתמוך במאבק ארגוני הנשים בראשות ויצ"ו לכך שלפחות 40% מהתיקים בממשלה הבאה יופקדו בידי נשים. המניע להשקתו הוא הייצוג הנמוך של נשים בפרלמנט בישראל - 20% בלבד - מה שממקם אותה במקום ה-76 בין 102 מדינות בעולם.

גילה אשרת, יו"ר ויצ"ו ישראל, אמרה היום שהייצוג הדל של נשים בפרלמנט ובממשלה מקומם ודורש שינו."בממשלת ישראל הנוכחית מכהנים 31 שרים , מתוכן שלוש שרות בלבד- 9%. בקבינט המדיני-בטחוני לא חברה אפילו לא שרה אחת. לעומת זאת, במדינות אירופה ואוסטרליה שיעור הנשים החברות בקבינט הממשלתי מגיע לכ-50%. בפינלנד, בדרום אפריקה, בשבדיה ובהולנד ייצוג הנשים בקבינט גבוה מ-40%. המאבק להשגת שוויון מגדרי הוא אתגר חברתי ולאומי משותף לכולנו".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אלונה ודניאלה חברת SISTERS

שתי האחיות שהפכו חשבון אינסטגרם לאקזיט של מיליוני שקלים

אופן ספייס. היתרונות שלו ברורים, אבל העבודה ההיברידית מציפה את החסרונות

"כשאחפש עבודה עוד שנה־שנתיים, הדבר הראשון שאבדוק הוא שאני לא יושבת באופן ספייס"