האנשים שהביכו את ליברמן |

אחרי מיכאלי - גם סטס מיסז'ניקוב פורש מהחיים הפוליטיים

בספטמבר פורסם בערוץ 2 כי מיסז'ניקוב משתכר במועדונים בת"א ומבקר במועדוני חשפנות ■ בערוץ 10 פורסם תחקיר בו נטען כי אישר מימון פסטיבל סטודנטים בניגוד לנהלים וכי את הפסטיבל הפיקה חברה שבה עובדת ידידה קרובה שלו

שר התיירות, סטס מיסז'ניקוב, הודיע הבוקר כי הוא פורש מהחיים הפוליטיים. מיסז'ניקוב הוא חבר הכנסת השני של ישראל ביתנו לאחר אנסטסיה מיכאלי, שמודיע השבוע על פרישתו.

במהלך הקדנציה הנוכחית של השר, שמו לא נקשר רק לנושאי תיירות. בחודש ספטמבר האחרון פירסם עמית סגל בערוץ 2 תחקיר בו טען שמיסז'ניקוב מבלה עד שוכרה במועדונים בתל אביב ומבקר במועדוני חשפנות. בתגובה לטענות אלו אמר השר כי "הכל שקר והטילו בי רפש". אך זה לא היה התחקיר היחיד שהכתים את שמו של מיסז'ניקוב. תוכנית "המקור" בערוץ 10 פירסמה במארס 2011 תחקיר בו נטען ששר התיירות אישר מימון פסטיבל סטודנטים בניגוד לנהלים וכי את הפסטיבל הפיקה חברה שבה עובדת ידידה קרובה של השר. מיסז'ניקוב טען בתגובה לתחקיר כי לא היה מעורב או הייתה לו כל נגיעה באישור או ארגון הפרוייקט המדובר. הנושא נמצא בבדיקה של מבקר המדינה.

סטס מיסז'ניקובצילום: פרופיל הפייסבוק של השר

מיסז'ניקוב, כמו מיכאלי, פרשו לאחר שהאיש החזק בישראל ביתנו, שר החוץ אביגדור ליברמן, העביר להם מסר ברור כי לא יכללו ברשימה המאוחדת של הליכוד וישראל ביתנו לכנסת בשל התנהגות לא ראויה.

מיסז'ניקוב אמר הבוקר: "לאחר 10 שנים בהן שירתתי כנבחר ציבור, מתוכן שבע שנים בכנסת ובממשלת ישראל, הודעתי לאביגדור ליברמן, יו"ר מפלגת ישראל ביתנו, כי איני מתכוון להתמודד בבחירות לכנסת ה-19. במשך שבע שנים כיהנתי בתפקידים בכירים, מתוכן שימשתי כיושב ראש ועדת הכספים בכנסת ה-17 וכשר התיירות בכנסת ה-18.

"אני מסתכל בגאווה ובסיפוק על ההישגים שלי בתפקידים אלה ועל התרומה הכלכלית והחברתית שלי למדינת ישראל, ובכלל זה מספרי שיא של תיירות נכנסת בשלוש השנים האחרונות וגידול של 28,000 במספר המשרות החדשות בענף התיירות כתוצאה מכך; תוספת של 38 מיליארד שקל להכנסות המדינה בשנה האחרונה; יצירת 1,200 עסקים קטנים ובינוניים בענף התיירות בשלוש השנים האחרונות; שיקום ופיתוח ים המלח כאחד מאתרי הנופש המובילים בעולם; הובלת הרפורמה שאושרה באחרונה בממשלה להוזלת עלויות הנופש בישראל ב-20%, ועוד".

מיסז'ניקוב סיפר: "עליתי ארצה עם הוריי ממוסקבה בגיל 13. היינו חסרי כל, לא דיברנו את השפה, לא היינו בעלי קשרים או שורשים במדינה אליה עלינו. אם היו אומרים לי בשדה התעופה שיום יבוא ואכהן כשר בכיר בממשלת ישראל או אעמוד בראש הוועדה החשובה בכנסת, לא הייתי מאמין. אבל בזכות הנחישות של הוריי וההזדמנויות שמדינת ישראל מאפשרת לי ולשכמותי - הגעתי לעמדות הללו ומילאתי את התפקידים הבכירים בהצלחה רבה.

"לצד הסיפוק העצום, אני מרגיש מיצוי לעת עתה בעשייתי כשליח ציבור ויש לי כוונה להמשיך ולתרום למשק הישראלי בתפקידים מרכזיים אחרים שאמלא. אינני פורש מהעשייה הציבורית והעסקית, ויש לי כוונה להמשיך ולתרום מכשרוני, ניסיוני וממרצי. יחד עם זאת, ההחלטה שלקחתי, חשובה גם להתפתחות האישית והמקצועית שלי".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

גילה פימה. "בשיא הקושי שלי ראיתי שאני יכולה להעלות חיוך למישהו אחר שקשה לו"

"לעבודה שלי יש סטיגמות, היא לא נחשקת. אבל לא אכפת לי מה חושבים"

אילו מניות עשויות לשרוד טלטלות קשות?

"שגר ושכח": האם יש מניה ששווה להשקיע בה ל-20 שנה?

ארוחה של מקדונלד'ס. המגמה הכללית של השמנה לא יכולה להיות מיוחסת רק להתנהגות של הפרט, אלא גם לסביבה שבה כולנו חיים

בשקט בשקט, העלימה מקדונלד'ס אופציה מהתפריט – והיא יודעת בדיוק למה

כספומט ביטקוין ברומניה. רשתות בלוקצ'יין שיצליחו לשרוד את התקופה הנוכחית - ייתכן שיזכו בכל הקופה

המשבר בקריפטו נכנס לשלב הבא: מלחמת כל בכל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

האי סנטוריני ביוון.
גלויות הכתובות כאגדות
עם מודרניות

"פעם, בקיץ עוד אפשר היה למצוא טיסה ליוון ב–150 דולר. היום, זה כבר 450"

כרם התימנים. "נהייתה שכונה של אנשים מפונפנים"

"יש מיליונרים מכל העולם שהוקסמו מהשכונה, רוצים כאן נכס - ולא מעניין אותם המחיר"