שלום שמחון פועל להקמת מפלגת "ההתיישבות"

שר התמ"ת: "המסגרת הפוליטית הקיימת האמורה לייצג את ההתיישבות - נטשה אותה"

עמירם כהן, פרשנות
עמירם כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עמירם כהן, פרשנות
עמירם כהן

שר התמ"ת, שלום שמחון (עצמאות), פועל להקמת מסגרת פוליטית חדשה, שתכלול את תנועות ההתיישבות, הקיבוציות, המושביות והאזרחיות במרחב הכפרי.

"אין לנו ייסורי מצפון. מעולם לא עזבנו את תנועת ההתיישבות ההיסטורית. מי שעזב אותנו היא המסגרות הפוליטיות שהיתה צריכה לייצג אותנו. אין לנו ייסורי מצפון על מה שאנחנו ומה שהיינו. חשבון הנפש שלנו צריך להיות על כך שלא בנינו מנהיגות שתשפיע על סדר היום של מדינת ישראל ואנחנו לא יודעים מה יהיה עתידנו בשולחן הממשלה", אמר שמחון בכנס איגוד התעשייה הקיבוצית ברמת גן.

שר התמ"ת, שלום שמחוןצילום: ירון קמינסקי

שמחון קרא לחבריו בהתיישבות: "לעשות כל מאמץ על מנת להקנות מחדש השפעה בשולחן הממשלה לישובי ולתושבי המרחב הכפרי, ששיעורם באוכלוסייה מגיע ל-8% בשל זרימת מתיישבים להרחבות הקהילתית במושבים ובקיבוצים ולישובים הקהילתיים, ובשנים הקרובות יגיע ל-10%. עלינו לקחת את גורלנו בידנו ולנצל את המרחב הכפרי להוביל את הכלכלה בישראל. אם ההתיישבות לא תתאחד לתנועה פוליטית בעלת השפעה בממשלה, היא תהפוך לעוד שכונה עירונית", אמר.

שר התמ"ת קיים במהלך השבוע מגעים עם מזכיר התנועה הקיבוצית, זאב שור, ומנהיגים נוספים בהתיישבות הכפרית, על מנת לבחון את האפשרות לקדם הקמת מפלגת התיישבות.

עוד אמר שמחוון כי אינו מקבל את החלטת שר הביטחון ויו"ר תנועת עצמאות לפרוש מהממשלה, ולדבריו לא היה לו מידע מוקדם על כוונתו של שר הביטחון לשעבר, אהוד ברק, לעשות זאת.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

שדות חקלאיים הוד השרון

"חשבתי שעשיתי את עסקת חיי. היום אני מבין שניצלו את התמימות ואת חוסר הידע שלי"

הווילה של משפחת סעדה ברמות מאיר

וילת ה-Airbnb של משפחת סעדה - ובריכת השחייה שמסעירה את המושב