מבחינת הליכוד זה עוד לא נגמר: במפלגה צפויים לערער על תוצאות הבחירות

הליכוד הקים צוות מיוחד בניסיון להוכיח אי סדרים בהצבעות במגזר הערבי - במטרה לזכות במנדט נוסף על חשבון המשותפת

חגי עמית
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שלט בחירות של הליכוד בערבית ברהט, החודשצילום: אליהו הרשקוביץ
חגי עמית

פעיל הליכוד מכפר מנדא שבגליל, מוחמד זידאן, פנה לפני חג הפסח לוועדת הבחירות בטענה לזיופים ביום הבחירות בכפר מטעם אנשי הרשימה המשותפת. זידאן טוען במכתבו להשחתה של פתקי המפלגות היהודיות בקלפיות בכפר, לחשד להצבעה מזויפת בשם אזרחים שלא הגיעו לקלפיות ולהפרעות בסדר הבחירות. לטענתו מדובר ב"מאות קולות גניבה מטעם הרשימה המשותפת" (הטעות במקור).

זידאן מפרט 12 קלפיות שבהן נפלו הכשלים הללו. הוא אינו מצרף הוכחות לפנייה, אך מכתבו מעיד על המהלך שיבצע הליכוד בימים הקרובים בניסיון להוכיח אי סדרים בהצבעות במגזר הערבי. מי שמרכז את הטיפול בנושא הוא חבר הכנסת עמית הלוי, שבשנתיים האחרונות נלחם על תוצאות הבחירות הראשונות של 2019, שבהן הוא טען כי לליכוד הגיע מנדט נוסף מעבר ל-35 המושבים שקיבל בכנסת. בצוות המיוחד שהקים הליכוד, פועלים לצד הלוי עו"ד מיכאל ראבילו, שהוא חלק מצוות המו"מ הקואליציוני של המפלגה, ועו"ד שמחה רוטמן מהציונות הדתית.

חבר הכנסת שלמה קרעי, שפיקח מטעם הליכוד על ספירת הקולות אמנם אמר השבוע כי "לא איפשרנו שום פתח לזיוף או הטייה של התוצאות ונאבקנו על כל קול של מח"ל"; אולם במקביל הוא הכריז כי המליץ לנתניהו כי הצוות שהוקם יבדוק את כל הפרוטוקלים של ועדות הבחירות לצורך בחינה נוספת.

תוצאות הבחירות המציבות את הליכוד, החרדים, הציונות הדתית וימינה עם 59 מנדטים - הושגו "על הקשקש". כ-2,000 קולות בלבד הפרידו בין הרשימה המשותפת לאובדן המנדט השישי שלה.

ביום חמישי האחרון  – היום שבו נספרו המעטפות הכפולות במשכן הכנסת – המתח במערכת הפוליטית הגיע לשיאו. גורמים במחנה השינוי, השואף לסיום כהונתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, היו בטוחים כי הרשימה המשותפת תאבד מנדט, כתוצאה מכך ששיעורם של קולות ערביי ישראל בקרב המעטפות הכפולות נמוך משיעורם בקרב מצביעי הקלפיות הרגילות. בתסריט כזה מי שאמורה לקבל מנדט נוסף היא מפלגת הליכוד - מה שהיה אמור להביא לכך שגוש המפלגות המורכב מהליכוד, המפלגות החרדיות, הציונות הדתית וימינה יעמוד על 60 מנדטים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker