מ"מ מנכ"ל משרד האוצר לא יוכל להשתתף במכרז למינוי שמסעיר את המשרד

לפי כללי הנציבות, קובי בליטשטיין לא יוכל לכהן בוועדה שתכריע מי ימונה לסמנכ"ל משאבי האנוש ■ באוצר הביעו חשש ממינוי אדם שיקדם את טובתו הפוליטית של השר ישראל כ"ץ

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
משרד האוצר בירושלים. מינוי רגיש
משרד האוצר בירושלים. מינוי רגישצילום: אמיל סלמן

מ"מ מנכ"ל משרד האוצר, קובי בליטשטיין, לא יוכל להיות חבר בוועדה שתכריע את אחד המכרזים שמסעירים כיום את המשרד – על מינוי סמנכ"ל משאבי האנוש במשרד. בליטשטיין מכהן במשרד האוצר פחות מחצי שנה , ולפי כללי נציבות שירות המדינה, כדי שישתתף בהרכב של ועדת המרכזים , נדרש אישור מוועדת חריגים.

בספטמבר 2020 פרשה מהמשרד הסמנכ"לית למינהל ומשאבי אנוש, רות אשכנזי, לאחר כ-15 שנה בתפקיד. סמנכ"ל משאבי האנוש במשרד האוצר הוא תפקיד מטה בעל השפעה רבה, בין השאר על קידום עובדים בתוך המשרד. אשכנזי פרשה לגמלאות, ובעקבות כך פורסם מכרז חדש על התפקיד.

מועד הגשת ההצעות במכרז הבין-משרדי חלף כבר בדצמבר 2020, והליכי המיון הסתיימו, אבל עדיין לא התחילה בחינת ההצעות על ידי ועדת הבוחנים. הנחיות היועץ המשפטי לממשלה מאפשרות לקדם מינויים כאלה באמצעות מכרז גם בתקופת בחירות. ועדת הבוחנים למכרזים פנימיים ובין-משרדיים לדרגות בכירות כוללת שלושה חברים ונוסף עליהם יו"ר - נציב שירות המדינה או בא כוחו. אחד החברים בוועדת הבוחנים אמור היה להיות הממונה הישיר על בעל התפקיד שייבחרו במכרז – כלומר בליטשטיין.

קובי בליטשטייןצילום: ששון תירם

עובדים במשרד האוצר, שחלקם ניגשו למכרז, העלו חשש כי השר ישראל כ"ץ ובליטשטיין ינסו להשפיע על תוצאות המכרז באופן שישרת את כ"ץ. כפי שפורסם ב-TheMarker, כ"ץ מקדם מינויים פוליטיים במשרד האוצר, ובין השאר בליטשטיין אייש שני תפקידים במטה התשתיות החדש בקבלני קולות במפלגת הליכוד. נוסף על כך עלה חשש כי בליטשטיין, שבתפקידו הקודם היה משנה למנכ"ל משרד התחבורה, יקדם לתפקיד מתמודדת ממשרד התחבורה. עם זאת, מועמדת ממשרד התחבורה החליטה בסופו של דבר שלא להתמודד לתפקיד.

לפחות כרגע נראה כי בליטשטיין לא יוכל לכהן בהרכב הוועדה. בנציבות שירות המדינה הסבירו זאת בכך שבתקופת בחירות, אם אין ממונה ברמת מנכ"ל, או אם יש מ"מ שמכהן פחות מחצי שנה, לא ניתן להיות חבר בוועדת הבוחנים ללא אישור מיוחד מוועדת החריגים. במקרה של המכרז של סמנכ"ל משאבי אנוש לא היתה פנייה כזו, והרכב הוועדה עדיין לא נסגר.

מטעמו של בליטשטיין לא נמסרה תגובה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker