לא מבזבזים זמן: ועדת הבדיקה לרכש הצוללות תתכנס כבר ביום שלישי

הוועדה תתכנס שלוש פעמים בשבוע – ודיוניה הראשונים יתמקדו בשמיעת עדויות של נושאי תפקידים שהיו מעורבים בתהליכי הרכש ■ אחת מחברות הוועדה כבר פרשה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מיצג צוללות מול מעון ראש הממשלה בירושלים, באוגוסטצילום: אוהד צויגנברג

ועדת הבדיקה הממשלתית לרכש הצוללות וספינות המגן, בראשות השופט בדימוס אמנון סטרשנוב, תקיים את דיונה הראשון ביום שלישי הקרוב. הוועדה תתכנס שלוש פעמים בשבוע – ודיוניה הראשונים יתמקדו בשמיעת עדויות של נושאי תפקידים שהיו מעורבים בתהליכי הרכש.

השופט בדימוס סטרשנוב החליט כי דיוני הוועדה הראשונים יהיו סגורים לציבור מטעמים של ביטחון מידע. לפי הודעת משרד הביטחון בהמשך, דיונים שלא יכללו נושאים מסווגים ייפתחו לציבור ולתקשורת, וזמן מה לאחר כל דיון שיוגדר מסווג, יופץ פרוטוקול הדיון לאחר השמטת הנושאים המסווגים כל זאת מתוך שאיפה לשקיפות מרבית של דיוני הוועדה, בכפוף לאילוצי ביטחון.

השופט בדימוס אמנון סטרשנובצילום: עירד צפריר

עוד בטרם החלה הוועדה את דיוניה, החליטה אחת מחברות הוועדה, יעל גריל, לפרוש מתפקידה בוועדה. כפי שחשף העיתונאי אראל סג"ל, גריל שימשה בעבר מנהלת היחידה הכלכלית של מנהל הרכש במשרד הביטחון, בשנים שבהן רכש כלי השיט שהוועדה צפויה לדון בו יצא אל הפועל. גם אם היא לא עסקה ברכש המדובר ישירות, חלק מהכפופים לה בצעו אותו.

ממשרד הביטחון נמסר כי גריל פרשה כדי "להסיר כל חשש, ולו רחוק, לניגודי עניינים. זאת על אף שלאחר בדיקה, לא היתה לה באופן אישי נגיעה להליכי הרכש המדוברים".  

גריל תוחלף על ידי ישראלה פרידמן, שכיהנה בתפקידים שונים במשרד הביטחון, ובהם כראש החטיבה לאספקה, ציוד וחומרים, וכן כראש היחידה לכוח אדם במשלחת לניו יורק וכראש מערכת נשק, יבשה וטנקים.

החבר  השלישי בוועדה הוא אלוף במיל' אברהם בן שושן, מפקד חיל הים ונספח משרד הביטחון בוושינגטון לשעבר.

עו"ד גלי הכט תשמש רכזת הוועדה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker