כ"ץ ממשיך לדחות את אישור תקציב 2021 – אך יציג אותו בפני נתניהו בשבוע הבא

אף ששורת תהליכים לאישור התקציבים כבר נמצאת בשלבים מתקדמים במשרד האוצר, ולפי מקורות באוצר ניתן להגישו, כ"ץ ממשיך ליצור מצג כאילו דרוש עוד זמן רב להגשת תקציב 2021

נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ישראל כץ ובנימין נתניהו
נתי טוקר

שר האוצר ישראל כ"ץ ממשיך לדחות את אישור תקציב 2021. כ"ץ הודיע היום כי  יציג בשבוע הבא את התקציב בפני ראש הממשלה בנימין נתניהו, אך לוח הזמנים לאישורו נותר רחוק. לפי כ"ץ, התקציב יקודם בכנסת רק בפברואר.

בהודעה שפירסם היום כ"ץ צוין כי הוא סיכם עם נתניהו שיציג בפניו ביום שני הקרוב, יחד עם גורמי המקצוע במשרדו את מסגרת תקציב 2021 יחד עם חוקי ההסדרים והשינויים המבניים הנלווים לתקציב, אותם מסיימים להכין בימים אלו. לפי הודעת כ"ץ, "בכך תהליך אישור תקציב 2021 יוצא לדרך".

עם זאת, אף ששורת תהליכים לאישור התקציבים כבר נמצאת בשלבים מתקדמים במשרד האוצר, ולפי מקורות באוצר ניתן להגישו, כ"ץ ממשיך ליצור מצג כאילו דרוש עוד זמן רב להגשת תקציב 2021. כ"ץ הבהיר בהודעה היום כי "לאחר אישור רה"מ, משרד האוצר יפעל מול גורמי הקואליציה ומשרדי הממשלה השונים, בהם גם משרד המשפטים, כדי לסכם את פרטי התקציב ולהביאו לאישור הממשלה בהקדם. לאחר מכן יפעל האוצר להעביר במהלך חודש פברואר 2021 את אישור התקציב בכנסת".

עוד נמסר מלשכתו של כ"ץ כי שר האוצר "הבהיר בדיונים הפנימיים כי הוא נחוש לקדם במהירות את תקציב 2021 יחד עם הרפורמות החשובות, שמטרתן להבטיח את התאוששות וצמיחת המשק הישראלי בתקופה שלאחר משבר הקורונה, זאת לצד המשך הסיוע לשכירים, העצמאים ובעלי העסקים עד לסיום המשבר".

ההחלטה של כ"ץ לדחות שוב את אישור תקציב 2021 עד הרבעון הראשון של 2021 מנוגדת לכל המלצות הדרגים המקצועיים, בנק ישראל וגופים בינלאומיים כמו קרן המטבע, שהאיצו בממשלת ישראל לאשר את תקציב 2021 במהירות האפשרית.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker