נתניהו מתעקש: אין לחייב במס את ההוצאות הפרטיות בביתי קיסריה

חדשות 13: רשות המסים פנתה בשבועות האחרונים לחשב משרד ראש הממשלה, וביקשה לדעת אילו הוצאות הן לטובת מילוי תפקידו, ואילו לטובת הוצאות פרטיות

TheMarker
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתניהו בבית החולים שערי צדק בירושלים, באוגוסט. אחד ממקורביו אמר באחרונה כי אינו צפוי לחתור להסכם טיעון
נתניהו בבית החולים שערי צדק בירושלים, באוגוסטצילום: אמיל סלמן

"רשות המסים פנתה בשבועות האחרונים לחשב משרד ראש הממשלה, וביקשה לדעת אילו הוצאות הן לטובת מילוי תפקידו, ואילו לטובת הוצאות פרטיות" - כך דווח הערב בחדשות 13. על פי הדיווח, החשב הכללי פנה לראש הסגל אשר חיון, שענה שכל ההוצאות הפרטיות בקיסריה – כולן משמשות אך ורק למילוי תפקידו של בנימין נתניהו. מדובר בהוצאות שהמדינה משלמת, הכוללות בין היתר תיקון תריסים, חשמל ומזון.

בחודש יוני, בשיאו של המשבר הכלכלי - אישרה ועדת הכספים כי נתניהו יקבל הטבות מס בכמיליון שקל. הנוסח שאושר לאחר הדיון סוער היה: "מס שהוטל על ראש ממשלה בשל הכנסה שנובעת מתשלומים, שירותים טובות הנאה שניתנו לו מאוצר המדינה בקשר למילוי תפקידו כראש ממשלה - יהיה על חשבון אוצר המדינה".

המשמעות: נתניהו ייהנה מגילום מס על תשלומים, שירותים וטובות הנאה שקיבל במסגרת מילוי תפקידו בין השנים 2009 ל-2017. הסיבה שבעטיה עלה הנושא לדיון נבעה משומה שהוציאה רשות המיסים לנתניהו על השנים 2013-2017. השווי המצטבר של ההטבה שאושרה עבור נתניהו הוא מיליון שקל, כאמור.

משלכת רה"מ נמסר: כשראש ממשלה עובר ממעון למעון הוא לא מפסיק להיות ראש ממשלה. לכן נקבע נוהל שמגדיר במדויק את ההוצאות שהמדינה משלמת למילוי תפקידו ולא פרוטה יותר. המדינה לא משלמת עבור ההוצאות הפרטיות של ראש הממשלה במעון בקיסריה. כל התשלומים עבור המעון מאושרים ע"י החשב והיועצת המשפטית של משרד רה"מ".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker