ישראל כ"ץ למיקי זוהר: אתה דואג לבן דוד שלך שיש לו אולם אירועים; זוהר: "לפטר את שר האוצר"

עימות חריף בין שר האוצר ליו"ר הקואליציה בדיון בוועדת כספים ■ זוהר: "בגלל הניתוק של שר האוצר מהעם מגיעה הביקורת נגדנו, יכול להיות שצריך לקרוא לרה"מ לשקול את המשך כהונתו"

חגי עמית
חגי עמית
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מיקי זוהר וישראל כ"ץ
מיקי זוהר וישראל כ"ץצילום: עדינה ולמן/ דוברות הכנסת

עימות פנימי בליכוד בין שר האוצר ישראל כ"ץ לבין יו"ר הקואליציה מיקי זוהר - בדיון בוועדת הכספים בנוגע לאישור תוכנית הסיוע הכלכלית למשק בהיקף 85 מיליארד שקלים.

אחרי שעה וחצי של דיון ביקש זוהר להעלות את הצורך בהעלאת התקרה לפיצוי בעלי אולמות אירועים, בגין החזר הוצאות קבועות, לסכום גבוה יותר מאשר 250 אלף שקל בחודש.

שר האוצר ישראל כ"ץ שנכח בדיון קטע את זוהר ואמר כי הוא מציג "עמדה אישית נגד עמדת ראש הממשלה ונגד עמדת הקואליציה. זו עמדה שכוללת בתוכה דאגה אישית, יש לבן דוד שלו אולם. ישבתי עם נציג בעלי האולמות השבוע והוא סיפר לי הכל. על בן דוד שלך ובדיוק על האולם שיש לו".

הקשר המשפחתי שאליו רמז כ"ץ הוא לקבוצה העסקית שבט אחים, שנמצאת בבעלות משפחת יפרח. הקבוצה מחזיקה בין היתר בגני הארועים נסיה ודוריה, שבו ערך זוהר בחודשים האחרונים אירוע בר-מצווה ובת-מצווה מפואר לבנו וביתו התאומים. בנוסף, בבעלות הקבוצה מתחם אירוח וספא בשטח שבו שכנו בעבר חמי יואב; חברת קייטרינג בשם לי בר ועוד.  

זוהר לא נותר חייב והשיב: "צר לי שבתוך תנועת הליכוד יש לנו שר אוצר שמנותק מהעם".

חברת הכנסת קרן ברק ניסתה לרסן את השניים ולמנוע מהם לכבס את הכביסה המלוכלכת בחוץ באומרה: "די, נסגור את זה מחוץ לוועדה אחרי הדיון".

אבל זוהר המשיך: "עם כל הכבוד לרצונו של שר האוצר להפגין כוחניות, עלי זה לא עובד. היתה לי תקווה גדולה ממינויו של כ"ץ ויש לי מפח נפש גדול ממנו". כ"ץ בתגובה תהה בקול "מה זה, 'אלו הם חייך'?" וזוהר הקצין באומרו: "זה השלב שבו אני הולך לדבר אתכם על העסקים שיש לאשתו של ישראל כ"ץ", והמשיך בטענה כי "בדיוק בגלל הניתוק של שר האוצר מהעם מגיעה הביקורת נגדנו. יכול להיות שצריך לקרוא לרה"מ לשקול את המשך כהונתו כשר אוצר.  הסיכוי שלנו הליכוד להישאר בשלטון בסכנה בגלל התנהלות שר האוצר".

כ"ץ  השיב לו כי "הדיון כרגע הוא על זה שיש למיקי זוהר בן דוד עם אולם אירועים. לך עם זה לוועדת האתיקה".

כ"ץ וזוהר מסוכסכים מאז ניסה יו"ר הקואליציה לקדם חקיקה שתגביל את התחרות בענף הביטוח כדי להגן על סוכני הביטוח בניגוד לעמדת שר האוצר.

בתגובה להאשמותיו של כ"ץ גייס זוהר לצידו בהמשך הדיון של ועדת הכספים את היועצת המשפטית לוועדה, שגית אפיק, שהסבירה לחברי הוועדה כי מצב בו חבר כנסת פועל בתחום בו מעורב קרוב משפחה ברמת בן דוד, אינו מוגדר כמצב בו חבר כנסת זה נמצא בניגוד עניינים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker