התנועה לאיכות השלטון: לפתוח בחקירה נגד מקורבו של דרעי ומנכ"ל משרדו, אריאל משעל

הדרישה מגיעה בעקבות פרסום דו"ח מבקר המדינה, שממנו עולה כי בתקופת עבודתו כיועץ לרשות לפיתוח הגליל, מסר משעל דיווחי כזב, ואף זכה בתשלום עבור ימים ששהה בחו"ל — שבהם דיווח כי היה בישראל ועבד

טלי חרותי-סובר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אריאל משעלצילום: אורן נחשון
טלי חרותי-סובר

התנועה לאיכות השלטון שלחה היום (חמישי) מכתב ליועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, וכן לממלא מקום מפכ"ל המשטרה, ניצב מוטי כהן, בדרישה לפתוח בחקירה נגד מנכ"ל המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל, אריאל משעל. הדרישה מגיעה בעקבות פרסום דו"ח מבקר המדינה, שממנו עולה כי בתקופת עבודתו כיועץ לרשות לפיתוח הגליל, מסר משעל דיווחי כזב, ואף זכה בתשלום עבור ימים ששהה בחו"ל, שבהם דיווח כי היה בישראל ואף עבד.

"פעולותיו של מר משעל חמורות, ומעלות חשש שמא בוצעו עבירות מסוג קבלת דבר במרמה, וקבלת דבר בתחבולה או בניצול מכוון של טעות הזולת", כותבות עו"ד הידי נגב ורכזת האגף המשפטי בתנועה, שי יוסף. "לעמדת התנועה, פעולותיו של מר משעל עולות לכדי עבירות פליליות ומחייבות פתיחה בחקירה".

בדצמבר 2016 אישרה הממשלה את מינויו של משעל, עורך דין בהכשרתו ועיתונאי לשעבר בערוץ 10, לתפקיד מנכ"ל המשרד. למינוי זה קדמה היכרות ממושכת עם השר הממונה, אריה דרעי, שמשעל נחשב זה מכבר למקורבו, לאחר שבבחירות 2015 היה היועץ האסטרטגי של ש"ס. לאחר מכן מונה משעל לתפקיד יועץ קשרי ממשלה ברשות, השייכת למשרד שדרעי עומד בראשו.

"תפקיד המנכ"ל במשרד ממשלתי הנו המשרה הבכירה ביותר בשירות המדינה, והעליונה בהיררכיה המשרדית, בכפיפות ישירה לשר", מוסיפות נגב ויוסף. "המנכ"ל מופקד על הפעלת המשרד, הגשמת מדיניותו ומטרותיו, ואחראי לתפקודו הנאות. 'שדרוגו' של מר משעל, לתפקיד כה בכיר, מהווה זילזול נוסף בטוהר המידות של עובדי הציבור ודוגמה רעה במיוחד לכלל העובדים בדרג הכפוף לו – כיצד ניתן לצפות מהעובד הזוטר במשרד הפריפריה לפעול כנדרש, כאשר על עובד אחר שפעל במרמה לא הוטלו סנקציות מספקות והוא אף קודם לתפקיד מנהל המשרד".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker