סיפוח? 2,000 מילואמיניקים יגויסו למלחמה בקורונה

אנשי המילואים יאכפו את מגבלות התנועה במוקדי ההתפרצות, יאיישו את מלוניות הקורונה ויתגברו את מטה פיקוד העורף ■ עלות המהלך שאושר היום: כ-20 מיליון שקל בחודש

חגי עמית
חגי עמית
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
כוחות פיקוד העורף מחלקים מזון בזמן הקורונה
כוחות פיקוד העורף מחלקים מזון בזמן הקורונה. למצולמים אין קשר לכתבהצילום: דובר צהל

הגל השני של נגיף הקורונה, שמרים את ראשו בימים אלה, מביא לדחייה בתוכניות הסיפוח של הממשלה, ולהפניית משאבי צה"ל לחזית המלחמה בנגיף. כתוצאה מכך, שר הביטחון בני גנץ אישר היום (חמישי) לגייס 2,000 אנשי מילואים לתגבור המלחמה בקורונה. 

באפריל-מאי, כשממשלת ישראל האמינה כי נגיף הקורונה הובס, והקיץ הקרוב יוקדש לסוגיית החלת הריבונות וסיפוח יהודה ושומרון ובקעת הירדן, אחת הסוגיות שעמדה על הפרק היא עלות גיוס גדודי מילואים שיצטרכו לאבטח את המהלך, וההתלקחות הביטחונית שעלולה להגיע בעקבותיו. ב-TheMarker הערכנו אז כי עלות גיוס גדוד מילואים לצרכי ביטחון שוטף עבור צה"ל למשך שנה אחת היא כ-50 מיליון שקל.

היום אישר גנץ תקני מילואים נוספים לחודש הקרוב עבור התמודדות עם הקורונה - בכמות שוות ערך לכחמישה גדודים. עלותו התקציבית של המהלך היא כ-20 מליון שקל בחודש. גיוס המילואים מגיע לאחר הערכת מצב במשרד הביטחון, שבה השתתפו גם השר לנושאים אזרחיים וחברתיים במשרד הביטחון מיכאל ביטון; מנכ"ל משרד הביטחון אלוף (במיל') אמיר אשל; סגן הרמטכ"ל אלוף אייל זמיר; ומפקד פיקוד העורף, אלוף אורי גורדין.

התקנים החדשים יאפשרו גיוס של אנשי מילואים בצו מיוחד עד לסוף יולי. אנשי המילואים שיגויסו יטפלו באזורים שהכניסה והיציאה מהם מוגבלת בגלל התפרצות של קורונה; יאיישו את מלוניות הקורונה; יסייעו למרכז המידע והידע הלאומי למערכה בקורונה ויתגברו את מטה פיקוד העורף.

בהערכת המצב שנערכה היום הוצגה לגנץ גם תוכנית לפתיחת מלוניות קורונה נוספות בשבוע הבא. עד היום, עוד לפני הגיוס שאושר, שר הביטחון אישר גיוס של 750 תקני מילואים - שמומש כמעט במלואו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker