התנועה לאיכות השלטון נגד רגב: לפסול את מינוי בנלולו ליו"ר רש"ת

התנועה מבססת את דרישתה על חוק החברות הממשלתיות ■ ב-2012 נפסלה מועמדתו של בנלולו לתפקיד מנכ"ל חברת אוצר מפעלי ים, בין היתר בשל זיקתו הפוליטית ■ ב2006-2003 שימש בנלולו כחבר כנסת מטעם הליכוד

חגי עמית
חגי עמית
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דניאל בנלולו
דניאל בנלולו ב-2006צילום: אוליבייה פיטוסי

התנועה לאיכות השלטון פנתה לשרת התחבורה מירי רגב בטענה כי מועמדה לתפקיד יו"ר רשות שדות התעופה, פעיל הליכוד והח"כ לשעבר דניאל בנלולו, אינו עומד בתנאי הסף הנדרשים לתפקיד.

התנועה מתבססת בטענתה על כך שרשות שדות התעופה, בהיותה תאגיד ממשלתי, כפופה לתנאי הסף הקבועים בחוק החברות הממשלתיות בנוגע למינויים הנעשים בו. בחוק החברות נכתב כי אדם אשר "מתקיימת בינו לבין שר משרי הממשלה זיקה אישית, עסקית או פוליטית, לא ימונה ליושב ראש דירקטוריון, אלא אם הוא בעל כישורים מיוחדים בתחומי פעילות של החברה, או מתקיימים לגביו שיקולים של כשירות מיוחדת". כמו כן, בתנועה לאיכות השלטון מזכירים כי על פי הנחיות היועמ"ש, "פעילות מפלגתית מעבר לחברות גרידא במפלגה, לרבות חברות במרכז מפלגה, מועצת סניף וכיוצא באלה, תהווה זיקה פוליטית". לפיכך, לטענת התנועה, יש לפסול את מועמדותו של בנלולו לתפקיד.

בנלולו כיהן כחבר כנסת מטעם הליכוד בשנים 2006-2003, ומועמדתו לתפקיד מנכ"ל חברת אוצר מפעלי ים נפסלה ב-2012, בין היתר על סמך הקביעה כי יש לו זיקה פוליטית וכי אין לו כישורים מיוחדים בתחום פעילות החברה.

פרט לקשריו בליכוד, קשה למצוא בקריירה של דניאל בנלולו תפקיד שמכשיר אותו לכהן כיו"ר רשות שדות התעופה. כהונתו בשנים האחרונות כשליח קק"ל בבלגיה ובלוקסמבורג אולי הכשירה אותו בגיוס תורמים, בשמירה על קשר עם קהילות יהודיות ובייצוג  הארגון בחו"ל – אבל היא אינה רלוונטית לפעילות התאגיד הסטטוטורי האמון על תפעול שדות התעופה האזרחיים בישראל. ספק אם גם התקופה שבה שימש סגן מנהל מרחב דרום ברשות הדואר או כהונתו כחבר במועצת העיר אשדוד הכשירו אותו לתפקיד.

צילום: אוהד צויגנברג

אם ימונה בנלולו לתפקיד יוכל סניף הליכוד באשדוד לרשום לעצמו נציגות בכירה שנייה בהנהלת השערים האוויריים למדינת ישראל: יו"ר ועד העובדים של רשות שדות התעופה, פנחס עידן, זכה בתמיכה נלהבת של סניף אשדוד כשהתמודד לפני כשנה בפריימריז של הליכוד לכנסת. דניאל בנלולו הוא אחיו של לאון בן לולו, לשעבר סגן ראש עיריית אשדוד, ששימש גם יו"ר ועד עובדי העירייה; ואילו אחייניתו של בנלולו משמשת ראשת המטה של שרת התחבורה מירי רגב.   

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker