כהונת ראש הרשות להתיישבות הבדואים בנגב הוארכה באופן חריג - רגע לפני הבחירות

הרשות לפיתוח והתיישבות הבדואים בנגב עברה לפעול תחת משרד הכלכלה, בראשות עמיר פרץ ■ אולם פרץ לא יכול להשפיע על מינויו של ראש הרשות, שכן זמן קצר לפני הבחירות האחרונות הוארכה כהונתו של יאיר מעיין, שמונה על ידי השר לשעבר אורי אריאל

טלי חרותי-סובר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ראש הרשות, יאיר מעיין (משמאל) ושר החקלאות לשעבר, אורי אריאל, שמינה אותו לתפקידו
טלי חרותי-סובר

הקדנציה של מנכ"ל הרשות לפיתוח והתיישבות הבדואים בנגב, יאיר מעיין, הוארכה בארבע שנים רגע לפני הבחירות. כך, נוצר מצב שבו השר החדש שאחראי על הרשות, עמיר פרץ, קיבל מינוי חלוט שעליו החליט שר אחר.

מעיין, שהתגורר בעבר בהתנחלות נוקדים ובשנים האחרונות מתגורר בנגב, מונה לתפקיד על ידי שר החקלאות לשעבר ואיש הבית היהודי, אורי אריאל, שמשרדו היה אמון על הרשות. במארס, רגע לפני הבחירות, ובזמן שמינויים בכירים הוקפאו על ידי היועץ המשפטי לממשלה, פנה מנכ"ל משרד החקלאות, שלמה בן אליהו, לנציבות שירות המדינה וביקש לממש את האופציה הקיימת בחוזהו של מעיין, ולהאריך את המינוי שהסתיים בארבע שנים נוספות. נציב שירות המדינה, פרופ' דניאל הרשקוביץ, לשעבר איש הבית היהודי, אישר את הבקשה.

בשבוע שעבר סייר פרץ בריכוזי הבדואים בנגב. לדברי גורם במשרד הכלכלה, השר החדש גילה יחסים קשים בין מנהיגי הבדואים לנציגי המדינה, קרי הרשות לפיתוח והתיישבות הבדואים בנגב. התרשמותו של פרץ באה לידי ביטוי בהודעה חריפה שהוציא בתום הסיור: "קיבלנו הזדמנות משותפת לשקם ולבנות מחדש את האמון שנפגע קשות בשנים האחרונות. יש לנו מטרה משותפת - לעזור לתושבים כולם, הן ביישובי הקבע והן בפזורה".

שר הכלכלה עמיר פרץצילום: דניאל בר און

"השר כעס מאוד במהלך הסיור, כשגילה שהבדואים פשוט לא מדברים עם הרשות שאמורה לפעול עמם", הסביר גורם במשרד הכלכלה. "נציגי הבדואים טענו כי החלטות מתקבלות מעל ראשם, וכי שיתוף הפעולה עם הרשות קשה כיוון שהיא לא מבינה את צורכיהם ולא תמיד פועלת עבורם".

בנציבות שירות המדינה טענו כי המינוי חודש באחרונה לאור חוות דעת משפטית, ולאחר המלצה של ועדת החריגים למינויים בתקופת בחירות, שבה היה חבר גם נציג היועמ"ש. מהנציבות נמסר עוד כי: "לאחר שקילת כל השיקולים, ובשל העובדה שמדובר במשרה מקצועית שהמינוי לה התבצע באמצעות ועדת איתור, קיבל נציב שירות המדינה את ההמלצה של ועדת החריגים, ואישר את  מימוש האופציה להאריך את המינוי של מעיין".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker