לירן אבישר ושי תקן מועמדים לתפקיד המנכ"ל במשרדי התקשורת והמשפטים, באב"ד יישאר בינתיים באוצר?

השרים החדשים נכנסים לתפקידם והחלטתם הראשונה היא איוש מנכ"לי המשרדים": ניסנקורן שוקל למנות את שי תקן; הנדל צפוי למנות את לירן אבישר; כ"ץ עשוי לבקש משי באב"ד להישאר עד שיועבר התקציב

חגי עמית
חגי עמית
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עו"ד לירן אבישר בן חורין
עו"ד לירן אבישר בן חוריןצילום: אמיל סלמן

ביום שאחרי השבעת הממשלה נפתח גם המרוץ לתפקיד המנכ"לים של משרדי הממשלה שיצטרכו להיות מאוישים בימים הקרובים.

שר התקשורת הנכנס, יועז הנדל, צפוי למנות לתפקיד המנכ"לית החדשה של משרדו את לירן אבישר. אבישר היא פעילת תל"ם לשעבר, והיתה בשנה החולפת חלק מצוות המו"מ של כחול לבן. היא שימשה בעבר מנכ"לית ארגון מסע - ארגון ללא כוונת רווח וייעודו לקשר בין מדינת ישראל לצעירים יהודים מהתפוצות. קודם לכן היא היתה ראש המטה של מנכ"ל משרד ראש הממשלה לשעבר, הראל לוקר, בתקופה בה הנדל שימש ראש מערך ההסברה הלאומי במשרד. בן זוגה, איתי בן חורין, הוא יועץ התקשורת שהוביל את קמפיין הבחירות של כחול לבן במערכת הבחירות הראשונה שנערכה באפריל 2019.

עו"ד שי תקןצילום: תומר אפלבאום

שר המשפטים החדש, אבי ניסנקורן, עדיין לא החליט מי יהיה מנכ"ל משרדו. הוא עשוי למנות לתפקיד את עו"ד שי תקן, שהיה יו"ר אגף להתאגדות עובדים בהסתדרות בתקופה שבה עופר עיני כיהן כיו"ר הההסתדרות. בשנים שחלפו מאז הוא שימש שותף במשרד עורכי הדין פישר, בכר, וול אוריון ושות'.

מנכ"ל משרד האוצר שי באב"דצילום: עופר וקנין

במקביל, גורל עמדת המפתח של מנכ"ל משרד האוצר עדיין לא הוכרע. ישראל כ"ץ, שר האוצר החדש, עדיין שוקל את האפשרות לבקש ממנכ"לית משרד התחבורה, קרן טרנר, לכהן בתפקיד. במקביל הוא עשוי לבקש מהמנכ"ל היוצא, שי באב"ד, להישאר בתפקידו עוד כמה חודשים עד להעברת תקציב המדינה החדש.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker