המשרד לענייני סחטנות: המשפט של נתניהו יעלה לנו 800 מיליון שקל בשנה - ו-100 משרות חדשות

נתניהו הקים ממשלות בעבר ונהג להשאיר את חברי הליכוד מאוכזבים - אבל המשפט המתקרב והתלות שלו בהם גרמו לו להיכנע לדרישות ■ כך תצא לדרך ממשלה מנופחת ולא יעילה, וחיסכון אפשרי של מאות מיליוני שקלים כתוצאה מצמצום מספר השרים ל-18 - לא ייצא לפועל

חגי עמית
חגי עמית
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
ראש הממשלה בנימין נתניהו מוקף בחברי הכנסת מטעם הליכוד
ראש הממשלה בנימין נתניהו מוקף בחברי הכנסת מטעם הליכודצילום: תומר אפלבאום

בגלל חוסר שביעות רצון של רבים מבכירי הליכוד, ראש הממשלה, בנימין נתניהו, נאלץ לדחות את השבעת הממשלה החדשה מיום חמישי למחר (א'). מצב זה אינו מובן מאליו עבור מי שהתרגל להיות שליט כל־יכול במפלגה שלו.

נתניהו רגיל לאכזב את חברי מפלגתו. רבים מחברי הכנסת של הליכוד מחזיקים בכיסם הבטחות שקיבלו ממנו למגוון של תפקידים — שלא מולאו מעולם. לאורך השנים הדבר לא מנע ממנו להרכיב ממשלה ברגע האמת לפי צרכיו הפוליטיים. ב–2015 הוא לא מיצמץ כשגלעד ארדן, שמונה הפעם להיות שגריר ישראל באו"ם, החליט להישאר מחוץ לממשלה כי לא היה מרוצה מההצעה לכהן כשר לביטחון פנים. אבל ממשלתו של נתניהו יצאה לדרך — וכולנו יודעים איזה תפקיד מילא ארדן בשנים הבאות.

בדומה לכך, בכירי הליכוד, אבי דיכטר וצחי הנגבי, החליטו לצאת לתקשורת ולהודיע כי הם נעלבו מכך שלא הוצע להם ג'וב מכובד כמו לחבריהם. אך עם כל ההערכה אליהם, באיזו סנקציה הם יכולים לנקוט כלפי נתניהו? באופן דומה, אם נתניהו לא היה נותן למירי רגב את ההבטחה לכהן כשרת החוץ בעוד שנה וחצי — כיצד בדיוק היא היתה מענישה אותו?

אחרי הכל, אם יובא הסכם הסיפוח של יהודה ושומרון לשולחן הכנסת, כל חברי הליכוד יצביעו עבורו גם אם ידרשו מהם לעבוד במקביל כמאבטחים בכניסה למליאה. גם אם הם יחליטו למרוד ולהתנגד מסיבה כלשהי לתוכנית ממשלתית מסוימת שנתניהו ושותפו לממשלה יו"ר כחול לבן, בני גנץ, יהיו מעוניינים להעביר — הקואליציה הנוכחית מסוגלת להעביר את מרבית החקיקות שבהן היא מעוניינת, גם אם שלושה או ארבעה ח"כים ימרדו.

לשכה ששווה מיליונים

למרות זאת, נתניהו התקפל בפני המורדים האופציונליים. רגב קיבלה הבטחה שאין בה כל היגיון: רק שנה וחצי לאחר שתיכנס לתפקיד שרת התחבורה — כשרק תתחיל ללמוד כיצד עובד המשרד — היא תעזוב אותו לטובת משרד החוץ. במקביל, נתניהו ביקש דחייה של שלושה ימים כדי לחשוב כיצד הוא מרצה את דיכטר, הנגבי ויתר חברי הכנסת הנעלבים שלו.

הסיבה לכך ברורה. נתניהו כבר הקים הרבה ממשלות, אבל הוא מעולם לא הקים אחת שמושבעת שבוע לפני שמתחיל משפט שבו הוא נאשם בשוחד, מרמה והפרת אמונים. הנגבי, דיכטר ורגב כבר אינם חברי מפלגת הליכוד או ח"כים המתבקשים לשרת את טובת המדינה — כיום הם משמשים כפוליטיקאים שנתניהו זקוק לנאמנותם האישית.

דיכטר הצהיר לפני שנתיים שראש ממשלה עם כתב אישום לא יכול להמשיך לכהן בתפקידו. מאז הוא התחרט, הבין מהו ערכה של נאמנות ונחלץ להגן על נתניהו ולהצהיר כי הוא מוכשר דיו כדי לחלק את הקשב שלו בין עורכי הדין שלו בבוקר לניהול המדינה בערב. הנגבי, לעומת זאת, מכריז באולפנים כבר שנתיים שאין כל מניעה לכך שראש ממשלה עם כתב אישום יישאר בכסאו. ואולם, רגב היא אחד הרוטוויילרים הראשיים של נתניהו — היא השרה שקוראת בשבועות האחרונים למצות את חקירת מה שהיא מגדירה בתור "פרשת מנדלבליט", שבמסגרתה שואף הליכוד להכתים את היועץ המשפטי לממשלה כמי שתפר תיק לראש ממשלה מכהן. נתניהו לא יכול להרשות לעצמו לאבד את ההגנה האישית שכל אחד מהשלושה מעניק לו, בטח שלא עכשיו, רגע לפני תחילת משפטו. זו הסיבה לכך שהוא סחיט יותר מאי־פעם.

100 משרות ממשלתיות חדשות

מחר יגיח מצבור חדש של 100 משרות — יועצים בכירים, יועצות רגילות, מנהלי לשכה, רכזות לשכה בכירות, רכזי לשכה רגילים, נהגים ועוד. בין אם זה משרד התפוצות, משרד הסייבר או המשרד לחיזוק וקידום קהילתי, בכל אחד מהם תקום לשכת שר ולשכת מנכ"ל — ובכל לשכה כזו יישבו אנשי שלומם של הפוליטיקאים, שישראל היתה מסתדרת היטב גם בלעדיהם. עלות השכר השנתית של כל אחד מהם תנוע בין 150 ל-500 אלף שקל מכספי משלם המסים.

חברי הליכוד בכנסת ישראל. מתח רב בעקבות חלוקת התיקים על ידי ראש הממשלהצילום: אמיל סלמן

האיש השמן שנתניהו כל כך אוהב לדבר עליו כשהוא נואם על הצורך בצמצום המגזר הציבורי, מעולם לא היה שמן יותר. האיש הרזה — שסוחב על גבו את השמן ושנתניהו אוהב לדמות אותו למגזר העסקי — ירזה עוד יותר. משרד האוצר העריך בעבר שהחיסכון שצפוי לקופת המדינה מהקטנת מספר משרדי הממשלה ל–18 הוא 800 מיליון שקל בשנה. כעת, ניתן להוסיף את 800 מיליון השקלים הללו לחשבון שמשלמים אזרחי ישראל על כך שראש הממשלה שלהם נאשם בפלילים.

הדוגמאות לחוסר היעילות בממשלה הבאה הן רבות. בהסכם הקואליציוני בין הליכוד לש"ס זוכה האחרונה להבטחה שלפיה "יוקם מטה התכנון במשרד הפנים". בהסכם הקואליציוני עם יהדות התורה נכתב כי מטה דיור במשרד האוצר ייסגר ויוקצו 12 תקנים למשרד הבינוי והשיכון, וכי שר השיכון המיועד, יעקב ליצמן, יחליט אם לספח למשרדו את רשות מקרקעי ישראל. אלא אם אנו מאמינים ששוק הדיור צריך לפעול כך שש"ס ויהדות התורה יתכננו דירות למגזר המצביעים שלהן בנפרד — אין סיבה להפריד בין שני המטות הללו.

שר התקשורת היוצא, דוד אמסלם, יהיה השר המקשר בין הממשלה לכנסת. בתחום טיפולו יופקדו מטה מיזם ישראל דיגיטלית, רשות התקשוב, מערך הסייבר, רשות החברות ונציבות שירות המדינה. במקביל, ח"כ יזהר שי מכחול לבן, שחזונו היה להיות "שר ההיי־טק", יהיה שר המדע והטכנולוגיה. שני השרים יעבדו על תחומים דומים, איש איש במשרדו. אמסלם יקבל גם אחריות על רשות החברות, שהיתה עד כה כפופה למשרד האוצר. ראוי היה להותיר את הרשות תחת משרד האוצר, שהוא זה שמפקח על ההתנהלות הפיננסית של החברות האלה.

אורלי לוי-אבקסיס
לוי-אבקסיס. אם בוחנים את מפת הקשרים המשפחתיים והחברתיים שלה, אין מה להיות מופתעיםצילום: מוטי מילרוד

הרשות הנודדת

כדאי להביט גם במשרד לחיזוק וקידום קהילתי, שתקבל ח"כ אורלי לוי־אבקסיס, שמצהירה שוב ושוב כי היא בכנסת כדי לסייע לחלשים. הציניות שבמהלך שביצעה זועקת לשמיים דווקא בסעיף אחד בהסכם הקואליציוני שעליו חתמה, שלפיו המשרד החדש יהיה אחראי, בין היתר, על הרשות למאבק באלימות, סמים ואלכוהול. לוי־אבקסיס אמורה להכיר את תולדותיה של הרשות הזו דווקא בגלל המפלגה שבה החלה את דרכה הפוליטית — ישראל ביתנו.

ריבוי משרדים

עד ל–2009 היתה הרשות נתונה לשליטתו הישירה של ראש הממשלה. בשנה זו, כשנתניהו הקים את ממשלתו השנייה יחד עם יו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן, הוא קיבל את דרישתו של האחרון להכפיף את הרשות למשרד לביטחון פנים, שבו החזיקה המפלגה. כך הגיעה הרשות למלחמה בסמים לככב בפרשת ישראל ביתנו. בין היתר, הוגש נגד פעילת המפלגה כתב אישום שלפיו היא דאגה לקידומם והעסקתם של פעילים נוספים מישראל ביתנו במשרות המתוקצבות על ידי הרשות הלאומית למלחמה בסמים ובאלכוהול, למרות חוסר התאמתם המקצועית לדרישות המשרה.

ב–2016 החליט השר לביטחון פנים ארדן להפוך את הרשות מתאגיד סטטוטורי לאגף במשרדו, שיעסוק גם במניעת אלימות. המטרה שלו היתה לחסוך 20 מיליון שקל בשנה ולבטל כפילויות בכוח אדם. המהלך יצא לפועל ב–2017. כעת מסתמן מההסכם הקואליציוני עם לוי־אבקסיס כי הרשות תהפוך שוב לגוף עצמאי ותנדוד למשרד חדש.

המטרות של לוי־אבקסיס ראויות. אם היא תצליח למגר את האלימות נגד נשים בחברה הערבית היא תהיה ראויה לתשואות. אלא שהיא לא זקוקה למשרד ממשלתי שלם לצורך הזה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker