התנועה לטוהר המידות לניסנקורן: "אל תשיב את חיים כץ לזירת הפשע"

התנועה מבקשת לעצור את מינויו של כץ לתפקיד יו"ר ועדת העבודה והרווחה של הכנסת: "התפקיד שבו ניצל לרעה את סמכותו לטובתו האישית" ■ הסיכוי שניסנקורן אכן יעצור את המינוי - קטן

טלי חרותי-סובר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חיים כץ אחרי שוועדת הכנסת אישרה את בקשת החסינות שלו
טלי חרותי-סובר

במכתב שנשלח היום (שישי) ליו"ר הוועדה המסדרת, ח"כ אבי ניסנקורן, מבקשת התנועה לטוהר המידות לעצור את מינויו של ח"כ חיים כץ לתפקיד יו"ר ועדת העבודה והרווחה של הכנסת. "כידוע לכם, כנגד כץ הוגש כתב אישום חמור בעבירות של מרמה והפרת אמונים", כותבים עורכי הדין אביה אלף ובועז ארד. "על פי עובדות כתב האישום, בעת שכיהן כץ כיו"ר ועדת העבודה והרווחה של הכנסת הוא פעל בדרך של הסתרת מידע שיטתית, ביודעין, מחברי הוועדה, וזאת מתוך אינטרס כלכלי אישי שלו ושל חברו, מר מוטי בן ארי".

חיים כץ אמנם התפטר מתפקידו כשר, אך הגיש בקשת חסינות לכנסת שאושרה ב-7 בפברואר, לאחר שכמה חברי כנסת מכחול לבן - בהם ח"כ מיכאל ביטון וח"כ צבי האוזר - תמכו בה. כנגד החלטה זו עתרה התנועה לטוהר המידות לבג"ץ. הדיון בעתירה נקבע ל-15 ביוני.

לטענת התנועה לטוהר המידות, סעיף 107 א' לתקנון הכנסת קובע כי כל עוד לא נבחרה הוועדה המסדרת, ועדת הכנסת רשאית לקבוע כי חבר הכנסת לא יהיה מועמד לתפקיד יושב ראש ועדה או יכהן בתפקיד. סעיף נוסף קובע כי הוועדה יכולה לקבוע גם שחבר כנסת לא יהיה מועמד לתפקיד יושב ראש הכנסת או סגן ליושב ראש הכנסת. הוועדה יכולה להחליט כן אם היועץ המשפטי לממשלה מסר עותק של כתב אישום נגד חבר הכנסת, או אם מתקיימים נגדו הליכים פליליים - גם אם נקבע כי תהיה לו חסינות.

"לא ניתן להסכין עם מצב דברים שבו כץ שב לתפקיד יו"ר ועדת העבודה והרווחה של הכנסת, התפקיד שבו ניצל לרעה את סמכותו לטובתו האישית, פגע בטוהר הליכי החקיקה, באמון הציבור בכנסת ובשלטון החוק", נכתב. "גם אם הנכם סבורים כי כץ זכאי לחסינות, הרי שאין מקום להשיבו ל'זירת הפשע', באופן שיפגע עוד יותר באמון הציבור בכנסת ובנבחריו. אנו מצפים כי חברי הוועדה המסדרת והעומד בראשה יפעלו על פי הערכים הבסיסיים של שלטון החוק וטוהר המידות, וימנעו כל פגיעה בכבודה של הכנסת. עיני הציבור נשואות אליכם".

הסיכוי שניסנקורן אכן יעצור את המינוי קטן. כחול לבן ידעה שכץ אמור להתמנות לראש הוועדה המדוברת, אך לא עשתה דבר כדי לעצור זאת. מהתנועה לטוהר המידות הודיעו כי במידה וכץ ימונה, יישקלו צעדים נוספים.

גילוי נאות: חיים כץ מנהל תביעה נגד TheMarker.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker