חגי עמית
חגי עמית

אחרי ישיבה שערכו בני גנץ ובנימין נתניהו שנמשכה כל הלילה, המשא ומתן בין הליכוד לחוסן לישראל נמשך במלוא העוצמה גם היום (א'). בשני הצדדים שואפים להתייצב מחר בבוקר מול המצלמות מחר ולהכריז על הממשלה שיקימו, ולהשלים את החקיקה שתהווה בסיס לממשלה כזו עד יום חמישי. מי שיוביל את החקיקה הזו מטעם מפלגתו של גנץ יהיה המשנה ליועץ המשפטי לשעבר, אבי ליכט.  

הסוגיות המהותיות שבהן עוסקים הצדדים בשעות האחרונות נוגעות לאיושם של שני תפקידים: שר הבריאות ויו"ר הכנסת. חוסן לישראל נלחמה בסוף השבוע על משרד הבריאות, בשאיפה למנות שר מקצועי לתפקיד, שאינו מגיע מהזירה הפוליטית. ספק אם הדבר יקרה: השר הנוכחי, יעקב ליצמן (יהדות התורה) נלחם כדי להישאר בתפקיד - למרות הביקורת על תפקודו. גם ההצעה שקיבל, להחזיק במקום זאת בתפקיד שר השיכון והבינוי עם סמכויות מורחבות, לא שיכנעה אותו.

פנינה תמנו שטהצילום: יצחק הררי / דוברות

במקביל, גנץ ונתניהו נלחמים על זהות חבר הכנסת שיחליף את גנץ בתפקידו כיו"ר הכנסת. נתניהו דורש שיולי אדלשטיין יחזור לתפקיד, למרות סירובו לציית לבג"ץ בשבוע שעבר. גנץ לא מסכים לכך. במפלגתו יש חשש אמיתי מסירוב של חלק מחברי הכנסת המשתייכים אליה להיכנס לממשלת הליכוד בתסריט כזה. נכון למועד זה מסתמן כי אדלשטיין ייאלץ לפרוש, וכי תמורת זאת, חוסן לישראל תוותר על רצונה להכנסת שר חדש למשרד הבריאות.

מחנה חוסן לישראל התחזק היום בחבר כנסת נוסף, כשחברת הכנסת פנינה תמנו שאטה מיש עתיד הודיעה כי היא פורשת ממפלגתו של יאיר לפיד וחוברת לגנץ. גורמים בכנסת העריכו היום כי המהלך שלה נעשה תמורת הבטחה לתפקיד בממשלה.

ח"כ מרב מיכאליצילום: אייל טואג

בחוסן לישראל העריכו היום כי גם ח"כ עמיר פרץ, יו"ר מפלגת העבודה, יצטרף לממשלה. בתסריט כזה עשויה מפלגתו להתפצל, לאור הכרזתה של ח"כ מרב מיכאלי כי היא לא תעשה זאת.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker