בעקבות הפרסום ב-TheMarker: גילה גמליאל פיטרה את העוזר שהסיע את בעלה כשרשיונו נשלל

העוזר, חן אוחנה, ובעלה של גמליאל הם חברים אישיים, שהכירו לפני שהחל אוחנה לעבוד בלשכת השרה לשוויון חברתי ■ בסוף ינואר פורסם ב–TheMarker כי תיעוד השמור במערכת מלמד שאוחנה הסיע את דמרי מספר רב של פעמים ברכב פרטי

גור מגידו
גור מגידו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גור מגידו
גור מגידו

השרה לשוויון חברתי גילה גמליאל פיטרה את עוזרה, חן אוחנה, ימים לאחר שפורסם כי העוזר שימש לפחות בחלק מהזמן כנהג של בן זוגה, חובב דמרי, שרישיון הנהיגה שלו לא היה בתוקף.

בסוף ינואר פורסם ב–TheMarker כי תיעוד השמור במערכת מלמד שאוחנה הסיע את דמרי מספר רב של פעמים ברכב פרטי. עוד פורסם כי אוחנה הראה נוכחות דלילה מאוד בלשכת השרה, עד כדי כך שדוברה של השרה שעבד במשרדה מספר שבועות נכון למועד הפרסום, כלל לא ידע על קיומו של עוזר בשם חן אוחנה. בתגובה לפרסום מינואר טענה גמליאל כי "הדברים והפרשנות אינם נכונים ועולים כדי הוצאת דיבה ולשון הרע", אך כבר בתחילת פברואר זימנה את אוחנה לשימוע שבעקבותיו פוטר.

לאחר הפרסום התקבל במערכת TheMarker מכתב איומים בלתי חתום שנשלח במעטפה מסניף דואר בתחנה המרכזית בתל אביב. "אתה תשלם ביוקר על השקרים שלך", נכתב באותיות דפוס על הנייר, "השרה אולי עדינה אבל אנחנו לא… יש לנו המון חומר חסוי עליך כשיצאו הדברים תחפש לך עבודה אחרת, ראה הוזהרת". גמליאל סירבה להתייחס לנושא המכתב ובביקור שערכה לאחרונה במערכת TheMarker טענה שאין לה כל קשר אליו. היא ודוברה, מתן זהבי, סירבו במשך כחודש להתייחס לשאלות חוזרות ונשנות שהופנו אליהם, בשאלה האם אכן אוחנה זומן לשימוע או פוטר.

אוחנה הועסק בלשכתה של גמליאל במשך כשנתיים, במשרת אמון, אך לא ברור מה היה תפקידו בפועל. גורמים שעבדו במשרד בעבר מספרים כי נוכחותו של אוחנה בלשכת השרה לא היו רציפות והיו תקופות שמהלכן לא נראה אוחנה במקום עבודתו במשך שבועות שלמים. עלות העסקתו של אוחנה לציבור לאורך התקופה נאמדת במאות אלפי שקלים.

אוחנה ובעלה של השרה הם חברים אישיים, שהכירו לפני שהחל אוחנה לעבוד בלשכת השרה גמליאל. דמרי הוא עורך דין פרטי, פעיל מוכר בשורות לשכת עורכי הדין שנחשב בעבר למקורב ליו"ר הלשכה לשעבר אפי נוה. בין יתר עיסוקיו הוא משמש גם כיועץ אסטרטגי בתחום הפוליטי.

בעבר דווח על ניסיונה של גמליאל למנות את חברת הילדות שלה, רינת דנון, לראש הרשות לקידום מעמד האישה בתחילת הקדנציה. המינוי נכשל על רקע פרסומו בתקשורת והתנגדות נציבות שירות המדינה. סיפור נוסף שפורסם נגע להעסקת פעיל הליכוד הוותיק יואב דבוש כיועץ חיצוני למשרדה, על חשבון המדינה. באחרונה פורסם שראש המטה של השרה, נתנאל חי יוסף, שימש פעיל פוליטי למען אחיה של גמליאל, יואל גמליאל, בבחירות לראשות מועצת גדרה.

גמליאל ואוחנה לא מסרו תגובה.

גילה גמליאלצילום: יצחק הררי / דוברות

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker