בר סימן-טוב לוחץ על סגר מלא מהערב - נתניהו נפגש עם בכירים במערכת הבריאות

ראש הממשלה נועד עם מנכ"ל בית חולים הדסה זאב רוטשטיין, עם מנהל המרכז הרפואי איכילוב לשעבר ועם יו"ר בית חולים אסותא אשדוד לשעבר, בנוגע לניהול המשבר ■ זו הפעם הראשונה שבה הוא נפגש עם הפורום הזה מאז תחילת המשבר

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתניהו בשבוע שעבר

הדיונים במשרד ראש הממשלה בנוגע להחרפת צעדי החירום במשק, עד לכדי החלטה על סגר מוחלט, נמשכו גם היום (ב') במשך שעות ארוכות. מנכ"ל משרד הבריאות, משה בר סימן-טוב, המשיך ללחוץ גם היום על הצורך בהטלת סגר מלא עוד הערב, תוך ביטול המצב הנוכחי המאפשר ל-30% מכוח האדם החיוני להתייצב לעבודה.

באוצר המשיכו להתנגד לכך והתריעו מפני הנזקים הכלכליים של מהלך כזה. נכון להיום, למרות מעבר המשק למתכונת של שעת חירום, מרבית הפעילות העסקית במשק ממשיכה להתקיים – אם משקללים את כוח האדם הממשיך לעבוד מהבית.

האזינו: הרגע שבו נצא מהסגר - גם אם הקורונה עדיין תהיה כאן

מה עושים בתי החולים - והתוכנית להנעת המשק אחרי פסח

0:00
-- : --
להרשמה לפודקאסט

במסגרת הדיון הנוכחי הסכים נתניהו – בניגוד למדיניותו בתקופה האחרונה - להאזין לחוות דעת נוספת בנוגע לדרך שבה יש לנהל את המשק כדי להתמודד עם נגיף הקורונה.

נתניהו נועד אחר הצהריים עם מנכ"ל בית חולים הדסה זאב רוטשטיין, עם מנהל המרכז הרפואי איכילוב לשעבר גבי ברבש, עם מנכ"ל הדסה לשעבר שלמה מור-יוסף, ועם יו"ר בית חולים אסותא אשדוד לשעבר שוקי שמר, בנוגע לניהול המשבר. זו הפעם הראשונה שבה הוא נפגש עם הפורום הזה מאז תחילת המשבר. שר הבריאות יעקב ליצמן לא היה בין הנוכחים. הפגישה התקיימה באמצעות שיחת וידאו ממיקומים שונים בתל אביב וירושלים. אגב, חלק ניכר מהנוכחים, כולל ראש הממשלה עצמו, הם באוכלוסיית הסיכון של הקורונה - מעל גיל 70.   

הדיון הופסק מעט לפני שש וחצי ללא הכרעה. בין היתר בגלל רצונם של השרים שנכחו במקום להגיע למליאת הכנסת בה נערךך הדיון בנוגע לכינוס הוועדה המסדרת. מרבית השרים שנכחו בו תמכו בהרחבת מגבלות מצב החירום המוטלות על האוכלוסיה - אך עם הגבלות. שר הביטחון נפתלי בנט הביע התנגדות לסגר מלא - אבל תמך בהקשחת ההגבלות, בהן הטלת סגר מלא על בני 65 ומעלה. שר האוצר משה כחלון תמך בסגר מלא עם הקלות. נתניהו והשרים שאלו שאלות אך לא הביעו את דעתם במהלך הדיון. הדיון אמור להימשך הערב.

מעבר לשאלת הסגר עלו בדיון במהלך היום השאלות כיצד ניתן לאכוף את המגבלות המוטלות על כלל המשק - גם על מקומות עבודה חיוניים. כמו כן עלתה השאלה אם יש להגביר את האכיפה על ההגבלות הקיימות על האוכלוסיה באמצעות הוספת פקחים.

בשיחה היתה תמימות דעים בין ארבעת הרופאים הבכירים כי בניגוד לעמדת משרד הבריאות, יש להגדיל משמעותית את מספר בדיקות הקורונה, עד לעשרות אלפי בדיקות בשבוע ואף יותר, כדי לקבל תמונת מודיעין טובה ומהימנה בכל יום על התפשטות הקורונה ולאפשר לאנשים שאינם חולים לצאת לעבודה. הדעה הרווחת ביניהם היתה שהבדיקות הן הכלי היחיד שיקצר את משך הסגר.

ההכרעה בנוגע לסגר צפויה לקבוע את התוכנית שיציג משרד האוצר לסיוע לתעשיינים ולעצמאים. העברת המשק למצב של סגר מלא תציב את האוצר בפני מצב חדש – הן בנוגע לעומק המשבר הכלכלי שעמו הוא מתמודד והן בכל הנוגע לרמת הסיוע שתידרש לעסקים השונים כדי להתאושש ממנו.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום