ליברמן נגד נתניהו: "עומד מאחורי תלונות שהוגשו נגדי במשטרה וברשות המסים"

על פי פרסום בחדשות 12, יו"ר ישראל ביתנו אמר למקורביו בין היתר: "נתניהו חצה כל קו אדום. בקודים שלי מדובר בחטא שאין עליו סליחה ומחילה גם לא ביום כיפור. כדאי להפסיק לשלוח לי שליחים, המחשבה שאשב עם נתניהו היא אשליה חסרת סיכוי" ■ נתניהו: "יש גבול לפייק ניוז"

TheMarker
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
בנימין נתניהו ואביגדור ליברמןצילום: חיים הורנשטיין
TheMarker

"נתניהו חצה כל קו אדום. ב-2019 הוגשו 7 תלונות נגדי ונגד ילדיי במשטרה ובפרקליטות וברשויות המס. חמש אנונימיות ושניים על ידי העיתונאי יואב יצחק. ברור לי שמאחורי כל המהלך הזה עומדים נתניהו ומקורבו עו"ד עמית חדד באמצעות החוקר הפרטי רפי ויצמן" - כך אמר אביגדור ליברמן למקורביו, על פי פרסום הערב בחדשות 12.

לדברי ליברמן, "בקודים שלי מדובר בחטא שאין עליו סליחה ומחילה גם לא ביום כיפור. כדאי להפסיק לשלוח לי שליחים מטעם הליכוד - המחשבה שאשב עם נתניהו היא אשליה חסרת סיכוי". 

ליברמן גם התייחס לחוקים שנועדו למנוע מנתניהו לכהן תחת כתב אישום ולהגבלת כהונת ראש ממשלה לשתי קדנציות, והסביר מה עומד מאחורי המהלך: "ברור שיש קושי לחוקק את החוקים האלה נגד נתניהו בזמן קצר אבל הודעת התמיכה בהם נועדה לעצור את הדה-מורליזציה במחנה מתנגדי ביבי. ואכן המהלך הזה גרם למפנה והבהיר שהפעם יש סיכוי להחליף את נתניהו ולהרכיב ממשלה בלעדיו כמו שהתחייבתי".

בהמשך השיחות הסגורות, פירט ליברמן גם את הצעדים הבאים שלו: "הכי חשוב כעת לוודא שגנץ יקבל את המנדט ולהחליף את יו"ר הכנסת, ולקחת בחזרה את הוועדה המסדרת ואז הדברים יתחילו לקרות מעצמם".

כך נתניהו מנתץ את החוק, התקשורת ומוסדות הדמוקרטיה | האינטרסנטים

כך נתניהו מנתץ את החוק, התקשורת ומוסדות הדמוקרטיה

0:00
-- : --
להרשמה לפודקאסט

ממפלגת הליכוד נמסר: "זהו שקר וכזב. ליברמן ממשיך עם השקרים ההזויים שלו. לא היו דברים מעולם".

המשטרה ככל הנראה תפתח בחקירה של פרשת הריגול נגד בני גנץ שנחשפה ב-TheMarker - כך מעריכים במערכת אכיפת החוק, לפי דיווח של אביעד גליקמן בחדשות 13. בשבוע שעבר פירסם ברוך קרא בחדשות 13 כי איש המחשבים רפאל וייצמן, שאחראי לתשלום על מבצע הריגול נגד בני גנץ, פעל ממשרדו של עורך דינו של נתניהו, עמית חדד. לפי הפרסום, במשך תקופה ארוכה ערך וייצמן פגישות עם גורמים שונים במשרדו של חדד, שבחלקן הוצג כמנהל אבטחת המידע במשרד עורכי הדין.

עוד פירסם קרא, כי כשמתקשרים למרכזייה במשרד ומבקשים לשוחח עם וייצמן, השיחה מועברת לאיש המחשבים. עם זאת, חדד עצמו הכחיש שמדובר במנהל אבטחת המידע במשרדו. וייצמן מסר כי חברת המחשוב שלו חולקת לקוחות כביכול עם חדד ולכן הוא מקיים פגישות במשרדו.     

עמית חדדצילום: אמיל סלמן

וייצמן הוא בעליה של חברת ארמור סייבר (ארמור אי.טי אנד סקיוריטי). כפי שנחשף ב-TheMarker, חברה זו שימשה כחברת קש לתשלום מאות אלפי שקלים עבור שכירתה של חברת המודיעין העסקי CGI Group, שבתורה נשכרה לספק מידע מביך אודות יו"ר כחול לבן, בני גנץ, בשבועות האחרונים.

במו"מ לקראת העסקה לשכירת חברת המודיעין היה מעורב בעיקר עורך דינו השני של נתניהו, יוסי כהן. וייצמן לא היה מעורב כלל במגעים עם CGI, למעט העברת התשלום. כהן הציג את החברה במהלך המגעים לחוזה עם חברת המודיעין CGI כ"חברת המחשוב של הליכוד".

חוק מימון מפלגות מורה כי על המפלגות לשאת בהוצאותיהן מכיסן. לכן, השימוש בחברת ארמור כחברת קש לביצוע התשלום עבור הריגול אחר גנץ - מנוגד לחוק.

חברת ארמור הוקמה בינואר 2019, ערב סבב הבחירות הראשון שנערך באפריל אותה השנה. באתר האינטרנט של החברה מופיעה הכתובת של משרדיה, כביכול בבניין משרדים בהוד השרון. בפועל אין לחברה משרדים במקום. כפי שנחשף ב-TheMarker, משרדי החברה האמיתיים, או לכל הפחות תיבת הדואר שאליה מקבלת החברה מכתבים, מצויים בדירת מגוריו של וייצמן בפתח תקווה. וייצמן אינו אדם מוכר במיוחד בעולמות הסייבר הישראלים. במקביל לעיסוקו ב"סייבר הגנתי", כפי שמוצג באתר חברתו, הוא רשום כבעלים של עסק למכירת דיו וציוד דפוס ותקשורת.

ערב בחירות אפריל 2019, פורסם כי הטלפון של גנץ נפרץ, כביכול על ידי ממשלת איראן, שלידיה נפלו חומרים פרטיים כביכול של גנץ שעשויים להביא, על פי הטענה, לסחיטתו. הפרסום מעולם לא זכה לאישור על ידי גורם רשמי כלשהו. בפועל, מי שחיפש מידע פרטי אודות גנץ היה דווקא נתניהו, בין היתר באמצעות CGI. כפי שפירסמנו, במערכת TheMarker שמורים מסמכים המוכיחים את מעורבותו של ראש הממשלה במהלכים לשכירת חברת המודיעין.

רמיזות אודות המידע הפרטי שהגיע כביכול לידי האיראנים התפרסמו בעיקר בכלי תקשורת המקורבים לראש הממשלה. גם בנו של ראש הממשלה, יאיר נתניהו, עסק רבות בעניינים הפרטיים של גנץ בחשבון הטוויטר שלו.

העובדה שוייצמן, איש מחשבים אלמוני ובעלי חברת סייבר זעירה שהוקמה דווקא ערב בחירות 2019 פועל לפחות בחלק מהזמן, ממשרדו של עורך דינו של נתניהו, מוסיפה לסימני השאלה בפרשה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker