נתניהו: ניר ברקת יהיה שר האוצר בממשלת הליכוד הבאה

ראש הממשלה: "דחינו את הרפורמה במחירי המוניות. בשבוע הבא ברקת יציג קווים כלליים של שש רפורמות ענק בכלכלה ובבריאות"

אבי וקסמן
אבי וקסמן
בנימין נתניהו וניר ברקת
בנימין נתניהו וניר ברקתצילום: רויטרס

אחרי שהזעיק אותו מארה"ב, הודיע הערב ראש הממשלה בנימין נתניהו: "ביקשתי מניר ברקת להיות שר האוצר המיועד של ממשלת הליכוד הבאה". נתניהו אמר את הדברים בכנס בחירות באור יהודה. ברקת הגיב בציוץ בטוויטר: "אני מודה לראש הממשלה האמון הגדול בבקשתו שאהיה שר האוצר בממשלה הבאה ועל כך שאימץ את התוכנית הכלכלית שיזמתי".

נתניהו אמר: "בשבוע הבא ברקת יציג קווים כלליים של שש רפורמות ענק בכלכלה ובבריאות: הוזלה דרמטית של הדירות; הוזלה דרמטית של המזון; השקעות ענק בשירותי הבריאות; השקעות ענק בגליל, בנגב וביהודה ובשומרון – אנחנו מבטלים את הפריפריה; הזנקת עסקים הקטנים – השדרה של כלכלתנו; והבאת ישראל למקום הראשון בטכנולוגיות העתיד. מאין יבואו המשאבים? מהגז – שיביא לנו בעשורים הקרובים 150-200 מיליארד שקל. זה יממן את כל הדברים האלה, ויישאר עודף - וגם הכלכלה החופשית. במיסוי קטן מקבלים הרבה תקבולי מסים".

הנתח העתידי של המדינה מההכנסות ממאגרי הגז שנמצאו לחופי ישראל נקבע בחקיקה בעקבות המלצות ועדת ששינסקי. בינתיים, זרימת המס המיוחד שהוטל על רווחי מאגר תמר איטית מהתחזיות - ועדיין לא התקבלו מיליארד השקלים הראשונים, שרק עם הצטברותם תתחיל לפעול קרן הגז (הקרן לאזרחי ישראל), שתשקיע אותם לרווחת הדורות הבאים. לפי החוק הקיים, בשנים הראשונות לפעילות הקרן יופרשו לתקציב המדינה מדי שנה רק 3.5% מנכסי הקרן.

ברקת מריץ את עצמו באחרונה לתפקיד שר האוצר, והכין תוכנית כלכלית שגובשה בסיוע מומחים בארה"ב. ברקת הציג לנתניהו סקרים שלפיהם הצגתו כמועמד הליכוד לתפקיד שר האוצר תחזק את ההסתברות שחלק מבוחרי הליכוד יצביעו למפלגה. תוכניתו הכלכלית של ברקת כוללת הורדה של יוקר המחיה, צמצום הביורוקרטיה, והשקעה בתשתיות לאומיות, במערכת הבריאות ובפריפריה הגיאוגרפית, וכן העברת סמכויות מרשות מקרקעי ישראל לרשויות המקומיות, והגברת הדיפרנציאליות בתקצוב לרשויות המקומיות.

בסביבתו של שר האוצר הנוכחי, משה כחלון, אמרו השבוע כי הוא יישאר בתפקידו עד הבחירות.

בכנס בחירות שנערך קודם לכן בראש העין אמר ראש הממשלה כי קיבל תלונות על כך שהרפורמה בתעריפי הנסיעה במוניות פוגעת בנהגי המוניות. לדברי נתניהו, שר האוצר דחה את כניסתה לתוקף של הרפורמה. "אני מודיע שאם יהיה צורך בהארכה נוספת כדי להבטיח שהרפורמה לא תפגע בנהגי המוניות, נעשה את זה", אמר נתניהו. "אנחנו לא נפגע בנהגי המוניות, וזאת התחייבות ברזל".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker