עובדי התעשייה האווירית יקבלו מניות במקום אופציות אם החברה תופרט

המניות יועברו לעובדים בלי שהם יצטרכו לממש אותן ■ תוכנית התגמול עדיין לא אושרה על ידי רשות החברות הממשלתית ומותנית בין היתר בהסכמת ארגון העובדים

חגי עמית
חגי עמית
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עובדים במפעל של התעשייה האווירית
עובדים במפעל של התעשייה האוויריתצילום: תעשייה אווירית

הנהלת התעשייה האווירית הציגה השבוע לדירקטוריון החברה תוכנית תגמול, שאמורה לשכנע את העובדים לא להילחם בתוכניותיה להנפיק 25% ממניות החברה.

ההנהלה עדיין לא הציגה מספרים בנוגע לשווי התגמול שיקבלו העובדים. עם זאת, מסלול התגמול שבו היא בחרה הוא בעל משמעות הנוגעת להיקפו. בעבר דובר על כך שהעובדים יקבלו אופציה לרכישת עשירית מתמורת ההנפקה – כלומר 2.5% ממניות החברה. תוכנית התגמול הנוכחית כוללת חלוקת מניות לעובדים מסוג Restricted Share Units.

השווי של האופציות שמקבלים העובדים תלוי במחיר האופציה. העובד מקבל את הזכות לרכוש מניה במחיר מסוים, ואם מחיר המניה יורד – שווי האופציה יורד ועלול אף להיות שלילי. אם מחיר המניה עולה שווי האופציה גדל. אבל, במסלול שמציגה ההנהלה כעת העובדים יקבלו באופן מדורג מניות במקום אופציות.

כלומר, המניות יועברו לידי העובדים בלי שהם יצטרכו לממש אותן, וגם אם מחיר המניות יצנח - הן עדיין יהיו שוות כסף. תוכנית התגמול עדיין לא אושרה על ידי רשות החברות הממשלתית ומותנית בין היתר בהסכמת ארגון העובדים.

נמרוד שפר
נמרוד שפרצילום: כפיר זיו

מנכ"ל התעשייה האווירית, נמרוד שפר, אמר כי "גיבוש תוכנית התגמול  לעובדי החברה, היא שלב נוסף והתקדמות משמעותית בהכנת הליך הנפקת מניות מיעוט של החברה ומיצובה כחברה טכנולוגית מובילה בישראל ובעולם. עם הנפקת מניות החברה, עובדי החברה ייהנו מתגמול, ויהיו שותפים בהצלחת החברה לטווח ארוך, וייהנו ממהלך הנפקת מניותיה לציבור בבורסה, בהתאם למקובל בשוק ובדומה לחברות טכנולוגיה מובילות".

שפר הוסיף כי "עובדי החברה הם ההון האנושי וההנדסי האיכותי ביותר במשק הישראלי המפתחים ומייצרים את המערכות המתקדמות ביותר, ובהן מערכות הגנה אווירית, החללית בראשית, כיפת ברזל, מטוסי מנהלים ועוד. עליהם ליהנות מהליך הנפקת מניות החברה לציבור בבורסה".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker