סופית: כחלון פורש מהחיים הפוליטיים

כחלון, הממוקם כיום במקום החמישי ברשימת הליכוד, הודיע על החלטתו לסיעת המפלגה בימים האחרונים ■ הוא צפוי להישאר במשרד האוצר עד שימונה לו מחליף לאחר הבחירות

חגי עמית
חגי עמית
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים30
משה כחלון
משה כחלוןצילום: מאיר אוחיון

שר האוצר, משה כחלון, לא יהיה חלק מרשימת הליכוד בבחירות הקרובות. כחלון, הממוקם כיום במקום החמישי ברשימה, הודיע על כך לסיעת הליכוד בימים האחרונים. המשמעות היא שבממשלה הבאה כחלון לא יהיה זה שיכהן בתפקיד שר האוצר, גם בתרחיש בו הליכוד היא המפלגה שתזכה להרכיב את הממשלה.

כחלון יישאר במשרד האוצר עד שימונה לו מחליף לאחר הבחירות – אך בפועל, במהלך זה הוא מכריז למעשה על סיום קריירה פוליטית בת שלושה עשורים, וסיום כהונה של כמעט חמש שנים במשרד האוצר. הליכוד מאבד כתוצאה מכך את חבר הכנסת שייצג יותר מכל אדם אחר את הזהות החברתית של המפלגה.

כחלון התלבט בנוגע לתזמון של עזיבתו את המערכת הפוליטית מאז אפריל – המועד שבו נערכו הבחירות הראשונות של השנה החולפת. מפלגתו כולנו קיבלה בהן ארבעה מנדטים בלבד, לעומת עשרה מנדטים שהיו לה בכנסת ה-20.

האכזבה מכך שהציבור לא תיגמל אותו בקלפיות על ארבע שנים, שבהן שאף להציג מדיניות חברתית, גרמה לו להחליט על סיום דרכו. אחרי הכישלון שנחל במועד בחירות, כחלון אמנם חתם על הסכם שבמסגרתו התמזגה כולנו עם הליכוד, אבל נותר ללא מוטיבציה לחזור ולהילחם על מקומו במפלגה שבה החל את דרכו ובה עשה את מרבית חייו הפוליטיים.

בשמונת החודשים האחרונים כחלון כמעט לא התבטא בתקשורת, והשתתפותו בקמפיין של הליכוד בבחירות של ספטמבר לא היתה יותר מניסיון לצאת לידי חובה. בגיל 59, לכחלון, שסומן בעבר כמי שיכול להנהיג את הליכוד בבוא היום, לא נותר עניין בקרבות הירושה שאחרי לכתו של בנימין נתניהו.     

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker