מרכז הליכוד אישר חוק נורווגי - כמה זה יעלה לציבור?

מרכז הליכוד הצביע הערב בעד חוק נורווגי מורחב, והחליט לבטל את הפריימריז לרשימת המפלגה ■ ההכרעה על קיום פריימריז לראשות המפלגה תתקבל בשבוע הבא

חגי עמית
חגי עמית
כינוס מרכז הליכוד
כינוס מרכז הליכודצילום: תומר אפלבאום
חגי עמית
חגי עמית

מרכז הליכוד הכריע הערב בנוגע לביטול הפריימריז לרשימת המפלגה. ההכרעה על קיום פריימריז לראשות המפלגה תתקבל בשבוע הבא, לאחר שיוכרע סופית אם פנינו לבחירות נוספות.

בינתיים, נשא היום ח"כ גדעון סער נאום חוצב להבות מול חברי המרכז בזכות הלגיטימיות של התמודדותו נגד נתניהו - כשהוא מלווה בקריאות קצובות: "גדעון, גדעון", של עדת תומכיו, וממול שריקות בוז של תומכי נתניהו. סער הבטיח קרב ראוי לראש הממשלה. הסקרים כרגע הם נגדו, אבל גם נתניהו יודע כי לבחירות – אפילו פנימיות מומנטום משלהן.

גדעון סער בגני התערוכה אחרי הבחירות, בספטמבר
גדעון סערצילום: עופר וקנין

עוד סוגיה שהמרכז הצביע בעדה היא קידום חוק נורווגי מורחב – כזה שיאפשר לשרי המפלגה להתפטר מהכנסת ולפנות את הכיסא שלהם לחברי כנסת מרשימת המפלגה שנותרו מחוץ לה. נתניהו מנסה בדרך זו להרגיע את חברי הכנסת מהעשירייה האחרונה של המפלגה, החוששים כי מערכת בחירות שלישית ברצף, שאליה גורר אותם ראש המששלה, תביא לנפילה של הליכוד ותותיר אותם מחוץ לכנסת.

אם אכן ייחקק חוק נורווגי מורחב, הקופה הציבורית תשלם על כך לא מעט. כל התפטרות כזו של שר מהכנסת מעמיסה על קופת המדינה את משכורתו של ח"כ נוסף, ואת עלות הלשכה שלו והעוזרים שהוא זכאי להם. במצטבר זו עלות של כ-1.5 מיליון שקל בשנה - או 6 מיליון שקל לכהונה של כנסת שלמה. תכפילו זאת בחמישה שרים (לדוגמה), ותוסיפו לכך את ההנחה שאם הוא ייחקק גם יתר מפלגות הקואליציה ירצו ליהנות ממנו. התוצאה: עשרות מליוני שקלים - שאזרחי ישראל עשויים לשלם על ההחלטה של מרכז הליכוד. 

נתניהו במרכז הליכודצילום: תומר אפלבאום

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker