רשות המסים חוקרת את חיים כץ

לאחר שהתפטר באוגוסט מתפקידו כשר העבודה והרווחה, יו"ר מרכז הליכוד עשוי להתמודד בחזית משפטית נוספת ■ ההודעה על פתיחת החקירה נמסרה ליו"ר הכנסת, יולי אדלשטיין

חגי עמית
חגי עמית
חיים כץ (משמאל) עם דוד ביטן בכפר המכביה, במארס
חיים כץ (משמאל) עם דוד ביטן בכפר המכביה, במארסצילום: מוטי מילרוד

חיים כץ התפטר באוגוסט האחרון מתפקידו כשר העבודה והרווחה, לאחר שהיועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, הודיע כי הוא יגיש נגדו כתב אישום בגין מרמה והפרת אמונים.

לפי כתב האישום, כץ נהג בזמן שהיה חבר כנסת וראש ועדה בניגוד עניינים בין תפקידיו הציבוריים לבין האינטרסים הפרטיים שלו ושל חברו, איש שוק ההון מוטי בן ארי. בנוסף, הוא הציג מצג שווא מרמתי בפני ועדת הרווחה ובפני ועדת האתיקה. היום התברר כי כץ עשוי להתמודד בחזית משפטית נוספת - רשות המסים עדכנה את יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין כי היא פתחה בחקירה נגד כץ.  

חבר הכנסת כץ – המכהן גם כיו"ר מרכז הליכוד - טרוד בימים אלו במאבק הפנימי בתוך המפלגה שלו. מרכז הליכוד היה אמור להתכנס ביום חמישי כדי להכריע בשאלה אם ייערכו פריימריז נוספים לרשימת המפלגה, בתסריט בו מדינת ישראל הולכת למערכת בחירות שלישית.

כץ קיבל את בקשת נתניהו ודחה את הכינוס ליום ראשון, לאור שהותו של ראש הממשלה בחו"ל. במקביל צפוי המרכז להידרש לשאלת הפריימריז לתפקיד יו"ר המפלגה בהם יתמודד גדעון סער נגד נתניהו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker