75 אנשי עסקים בכירים נגד נתניהו: "להקים ממשלה שאינה נגועה בשחיתות"

עשרות אנשי עסקים יצאו אתמול בקריאה משותפת "לכל חברי הכנסת, מימין ומשמאל, להתנער להגן על המבנה הדמוקרטי ועל עצמאות מערכת המשפט" ■ "אין לקבל ניסיונות להחרבת המערכת המשפטית כולה, בבחינת 'תמות נפשי עם פלשתים'"

TheMarker
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מימין למעלה, בכיוון השעון:יהודית ברוניצקי, אייל ולדמן, רים יונס וגיל אגמון
מימין למעלה, בכיוון השעון: יהודית ברוניצקי, אייל ולדמן, רים יונס וגיל אגמוןצילום: תומר אפלבאום, עופר וקנין, רמי שלוש

עשרות אנשי עסקים יצאו אתמול (שלישי) בקריאה משותפת להקים ממשלה שאינה נגועה בשחיתות שלטונית ונגד מה שהם מכנים "ההסתה כלפי גופי ממשל".

אברהם ביגר
אברהם ביגרצילום: אייל טואג

בין אנשי העסקים שחתמו על המכתב: איל וולדמן, נשיא ומנכ"ל מלאנוקס; צבי סטפק, מייסד מיטב ד"ש; אברהם ביגר, יו"ר דירקטוריון קבוצת פז; יהודה ויהודית ברוניצקי, חתני פרס ישראל ומייסדי אורמת; רים יונס, מייסדת אלפא אומגה; נילי צור, מנכ"לית קבוצת ויסוצקי; חיים כצמן, מייסד ומנכ"ל גזית גלוב; עארף באשיר, מנכ"ל רושדי תעשיות מזון; דב מורן, יזם וממציא הדיסק און קי; גיורא ענבר, איש עסקים ויזם חברתי, גדעון תדמור, מייסד נאוויטס פטרוליום ולשעבר יו"ר דלק קידוחים.

נילי צור
נילי צור. מנכ"לית קבוצת ויסוצקיצילום: אייל טואג

"לצמיחה ולרווחה כלכלית. דרושה דמוקרטיה חזקה ויציבה", נכתב. "לשם כך, נדרש שלטון נקי משחיתות, המכבד את הערכים הדמוקרטיים ובהם עצמאות מערכת המשפט ועיתונות חופשית".

עוד הוסיפו החותמים כי "ביקורת עניינית על רשויות החוק, אף אם חריפה ונוקבת היא דבר לגיטימי ואף ראוי. אך אין מקום להאשמת היועץ המשפטי לממשלה ופרקליט המדינה - שמילאו את תפקידם לפי מיטב מצפונם המקצועי - בלא פחות מניסיון להפיכה שלטונית. ובוודאי שאין לקבל ניסיונות להחרבת המערכת המשפטית כולה, בבחינת 'תמות נפשי עם פלשתים'".

חיים כצמן. בעל השליטה בגזית גלוב
חיים כצמן. בעל השליטה בגזית גלובצילום: דודו בכר

החותמים מציינים כי דווקא כמי שנושאים על גבם שנים ארוכות של עסקים בארץ ובחו"ל, הם יודעים כי לצמיחה כלכלית דרושה דמוקרטיה חזקה ויציבה, ויוצאים נגד האפשרות של סב בחירות נוסף בישראל, שלטענתם, "סביר שיוביל לתוצאה פוליטית דומה. זה מסוכן לביטחון, זה הרסני לכלכלה וזה פוגע ברווחת אזרחי ישראל".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker