סמוטריץ': "בית משפט שמרשיע נאשם - לא הופך אותו לעבריין"

שר התחבורה נאם היום בכנס שמאי המקרקעין ודיבר על סגירת שדה דב ("שגיאה שאסור לחזור עליה"), על הפלונטר הפוליטי ("באחדות לא נחיל ריבונות על יו"ש, אבל אסור להגיע לבחירות") ועל תחבורה ציבורית בשבת ("כואב לי. השבת היא ערך יסוד")

עדי כהן
עדי כהן
שר התחבורה, בצלאל סמוטריץ'
שר התחבורה, בצלאל סמוטריץ'צילום: אילן אסייג

״סגירת שדה דב היתה שגיאה שאסור לנו לחזור עליה. הקרב הבא מבחינתי יהיה לוודא שלא נסגור את שדה התעופה בהרצליה בלי חלופה הולמת״, כך אמר היום (ב') שר התחבורה, בצלצאל סמוטריץ׳, בכנס שמאי המקרקעין באילת.

״כמה שלא ניסינו לייעל את התהליך שהנוסע עובר בנתב״ג - זה עדיין לוקח משמעותית יותר זמן ממה שלקח בעבר בשדה דב. הוא היה סוג של תחנה מרכזית. הזמן שלוקח רק להיכנס לנתב״ג - שלא לדבר על זמן הקרקע של הנוסע בשדה, או זמן ההמתנה במטוס - הוא בערך הזמן שלקח להכנס לשדה דב ולצאת באילת״.

על מאורעות הימים האחרונים - ההחלטת היועץ המשפטי לממשלה להגיש כתב האישום נגד ראש הממשלה, בנימין נתניהו - סמוטריץ׳ היה מעט זהיר יותר בהתבטאויותיו. ״אני לא אוהב הרבה מאוד דברים בהתנהלות של נתניהו, ויש לי אתו ויכוחים אידאולוגיים עקרוניים, ולפעמים גם אישיים - אבל הוא לא אדם מושחת. מה שמניע אותו בבוקר זו טובתה של ישראל" אמר סמוטריץ'. "עם זאת", הוסיף, "אני מסכים שאפשר לצפות מהמנהיגים שלנו לסטנדרטים אחרים״.

לצד דברים אלה, סמוטריץ׳ מתח ביקורת חריפה במיוחד על מערכת המשפט בישראל: ״יש לי לא מעט מה לומר על כתבי האישום האלה. עם הניסיון הרב שצברתי עם מערכת אכיפת החוק בישראל, וגם חוויה אישית, כידוע - היה לי מעט מאוד אמון במערכת. עכשיו - גם האמון הזה נשחק". לדבריו, "בית משפט שמרשיע נאשם לא הופך אותו לעבריין. בית המשפט הוא חותמת הגומי. מה שהופך אותו לכזה זה המעשים שלו. עצוב לי לראות שמערכת אכיפת החוק מחילה על עצמה סטנדרטים אחרים לחלוטין ממה שהיא מחילה על כל השאר סביבה״.

סמוטריץ' הוסיף ואמר: "אני לא חושב שנתניהו עשה מה שצריך לעשות בעשר השנים האחרונות כדי לייצר איזון במערכת המשפט - מערכת שהיא אטומה לביקורת, ומאוד בעייתית. יש מי שאומר שכוח מוחלט משחית באופן מוחלט. גם כוח שאין עליו בקרה, מעצורים ומערכות מאזנות - יוצר בעיה קשה מאוד״. בשלב זה נשמעה הערת ביניים מהקהל, ששאלה את שר התחבורה אם משמעות דבריו היא שמעתה, שכשמקבלים דו״ח תנועה בכביש - צריך להאשים את שחיתות המשטרה. לקולות אלה הגיב סמוטריץ׳ באמירה כי ״צריך לציית לחוקי המדינה - אבל אפשר לומר שיש בעיית אמון מאוד קשה בפרקליטות, בבתי המשפט, וגם במשטרה. צריך לחשוב מה עושים עם המצב הקיים, הפתרון בוודאי אינו בהשתקת הביקורת״.

כשנשאל סמוטריץ׳ על עתידו ועתיד מפלגתו בתוך העלטה הפוליטית הקיימת, ענה השר כי ״הבסיס מבחינתי היה ויישאר מפלגה ציונית דתית. עם זאת, אסור להגיע למערכת בחירות נוספת. אני אומר את זה בתור מי שצריך לעשות את אחד הוויתורים הגדולים כשתקום ממשלת אחדות. בתור ימני, אני יודע שאצטרך לשים בצד הרבה שאיפות כדי להתכנס למחנה עם מכנה משותף, אבל אני מבין שצריך להתעסק בחיים עצמם כדי לשרת את טובת הציבור. כך למשל, לא נוכל לטפל במשבר התחבורה הדרמטי שמדינת ישראל נמצאת בו - שדורש השקעה עצומה בתשתיות, תקציבים, ושידור של יציבות למשקיעים - בלי ממשלה״.

סמוטריץ' המשיך להתייחס לוויתורים המצופים ממנו, לדבריו, ואמר: ״אני יודע שכשתקום ממשלת אחדות לא אוכל להחיל ריבונות על יהודה ושומרון, ולא אוכל לקדם זהות יהודית ציונית כפי שהיתי רוצה. אבל אסור לנו להגיע לבחירות. אני גם יודע שגם הצד השני יצטרך להתפשר - ולא יוכל להמשיך לשחוק את הסטטוס קוו, למשל. אני קורא ל-119 שותפיי בכנסת לשים בצד את הפופוליזם ואת הרצון לשים אצבע בעין שיביא עוד רבע מנדט בבחירות הבאות - כמו גם שאיפות להשפיע במרחבים שאנחנו חלוקים בהם, שהם בעיקר בנושאי דת ומדינה״.

דבריו על שחיקת הססטוס קוו מתייחסים, בין היתר, לפתיחת תחבורה ציבורית בשבת בכמה רשויות מקומיות, שבראשן תל אביב. ״חולדאי מנצל פרצה בחוק, ואת החולשה של השלטון המרכזי", אמר סמוטריץ'. "הוא עושה את מערך הנסיעות חינמי, כך שלא צריך רישיון של שר תחבורה. הוא פוגע בסטטוס קוו בצורה חסרת אחריות שיש לה השלכות רוחביות. כואב לי שכראש העיר הגדולה בישראל הוא אומר שישראל לא יכולה להיות מדינה יהודית כמו שספסל לא יכול להיות יהודי. כואב לי שיש אנשים בישראל שאינם רואים את הערך והחשיבות של השבת - ערך יסוד כה חשוב ביהדות״. עם, סמוטריץ' אמר כי ״כרגע אין לי מה לעשות עם זה, פורמלית. אני קורא לראשי ערים אחרים לא ללכת אחרי הפופוליזם הזה״.

סמוטריץ׳ התייחס גם פרסומים מהימים האחרונים על סגירת מסילות באיילון, והסביר: ״פרויקט החשמול של רכבת ישראל, שמשמעותו לחשמל 1,500 ק״מ של מסילות רכבת, יאפשר לנו לעבור ממנועי דיזל למנועים הניזונים מחשמל - מה שיחסוך הרבה כסף ואנרגיה. ישראל יצאה לרכש, התחילה לקנות קטרים שנוסעים על חשמל, ועד היום עבדה בשיטה שעובדים בלילה וביום פתוחים ועובדים כרגיל. בפועל, העבודה בלילה נמשכה שלוש שעות, ונוצר פער גדול בעבודה שלנו. הרעיון עתה הוא שבמקום להימרח עם העבודה עוד שנה וחצי - נשבית מקטע לחודש-חודשיים, ואם זה יעבוד - נעבור הלאה למקטעים אחרים, לרבות לאורך החוף ובמסילות הדרומיות יותר.

"חשוב להבין שאם לא נעמוד בזמנים ונאחר בעוד שנה וחצי - רק כדי לאחסן את הרכש שביצענו, נשלם 150 מיליון יורו בשנה. בפועל, ב-1 בדצמבר סוגרים לשישה שבועות אחת מתוך שלוש המסילות באיילון, מה שיחייב שינויים בקווי הרכבת״.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker