יומן המבקר: כרוניקה של הכשרת המימון לנתניהו

יומנו של מבקר המדינה, מתניהו אנגלמן, שפורסם אתמול לציבור, חושף שתי פגישות מהותיות לגורלו המשפטי של ראש הממשלה ■ האם אנגלמן שוחח עם מ"מ מנכ"ל משרד ראש הממשלה על מינוי חברי ועדת ההיתרים?

חגי עמית
חגי עמית
מתניהו אנגלמן
מתניהו אנגלמןצילום: אוליבייה פיטוסי

יומנו של מבקר המדינה, מתניהו אנגלמן, פורסם אתמול (ב') לציבור הרחב בעקבות בקשת חופש המידע של עמותת הצלחה. היומן מתייחס אמנם רק לשלושת החודשים שחלפו מאז החל אנדלמן לכהן בתפקידו, אבל גם בתקופה הקצרה הזאת התקיימו שתי פגישות מהותיות לגורלו המשפטי של ראש הממשלה, בנימין נתניהו.

היומן מתחיל ב-7 ביולי, כחודש לאחר שאנגלמן נכנס לתפקידו. ב-21 ביולי מופיעה בו פגישה עם נתניהו - שנחשפה בעבר ב-TheMarker. ארבעה ימים בלבד לאחר פגישה זו מופיעה ביומן ישיבה של אנגלמן עם חברי ועדת ההיתרים, שאותה זימן אנגלמן ובה נזף בחברי הוועדה. המבקר אמר למשתתפים כי דרישתם שנתניהו ישיב לבן דודו נתן מיליקובסקי 300 אלף דולר שקיבל ללא היתר - נעשתה בחוסר סמכות.

כתוצאה מכך התפטרו ב-8 באוגוסט שלושה מחברי ועדת ההיתרים. אלא שאנגלמן היה מוכן לכך: ב-8-7 באוגוסט ערך אנגלמן באופן אישי רצף של פגישות עם שישה מועמדים חדשים לאיוש ועדת ההיתרים.

במקביל, ב-8 לאוגוסט הוא נפגש עם היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, וארבעה ימים לאחר מכן - ב-12 באוגוסט - מופיעה ביומן פגישה של אנגלמן עם ממלא מקום מנכ"ל משרד ראש הממשלה, רונן פרץ. 12 באוגוסט הוא גם היום שבו נודע כי הכשרת השרץ הושלמה, וכי המבקר הדיח את יתר חברי ועדת ההיתרים שעשתה חיים קשים לנתניהו - תוך שהוא מכריז על שורה של ממונים חדשים לתפקיד. התזמון המדויק של הפגישה עם פרץ ביום שבו נעשתה הכרזה זו מעלה את השאלה האם אנגלמן ופרץ שוחחו ביניהם על זהות הממונים החדשים לתפקיד.

מלבד הפגישות המהותיות האלה, היומן שנחשף כולל נסיעה של אנגלמן לכנס במוסקווה והיערכות לנסיעה לארה"ב, כמו גם 20 פגישות בנוגע לדו"חות ביקורת שונים של המשרד. המספר הרב ביותר של ישיבות נערך בנוגע לדו"חות החטיבה לביקורת תחבורה, כלכלה ותשתיות לאומיות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker