80 אלף שקל לעבודה של 6 שבועות: השכר של יונתן אוריך ובכירי קמפיין נתניהו

ועדת הכספים של מזכירות הליכוד תדון בשכרם של יועצי קמפיין הבחירות האחרון של המפלגה ■ לא ברור אם הסכומים שולמו במסגרת הליך מכרזי

חגי עמית
חגי עמית
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יונתן אוריך
יונתן אוריךצילום: תומר אפלבאום

ביום חמישי תתכנס ועדת הכספים של מזכירות הליכוד כדי לדון בשכרם של יועצי קמפיין הבחירות האחרון של המפלגה. הבוקר (ב') נחשף ב-ynet כי תנועת הליכוד שילמה קרוב למיליון שקל בתלושי המשכורת של ספטמבר ל-45 עובדי המפלגה במצודת זאב בתל אביב.

בראש רשימת המשתכרים ניצבו מנכ"ל הליכוד צורי סיסו, יועץ הניו מדיה של המפלגה טופז לוק, יועץ התקשורת יונתן אוריך ועובד מחלקת הדוברות שרון דרטבה, ששכרם הסתכם בין 60 ל-80 אלף שקל עבור תקופה של כשישה שבועות בקמפיין המפלגה קודם לבחירות של ספטמבר.

עבור הנמצאים באופן קבוע ברשימת מקבלי השכר של המפלגה - כגון אוריך וסיסו - מדובר בשכר גבוה בכ-60% משכרם השוטף, בגין המאמץ המיוחד של תקופת הבחירות. ברשימת המשתכרים נמצאת גם ראשת הלשכה של יו"ר הליכוד, חני בלוויס, המקורבת לרעיית ראש הממשלה נתניהו.

מדובר בשכר גבוה, עם זאת, הוא ניתן בגין תקופה שבה חלק מהדמויות המדוברות עבדו גם 15 שעות ביממה. סימני השאלה נוגעים לאם הכסף שולם במסגרת הליך מכרזי, אם היועצים השונים לקמפיין הגישו הצעות מחיר, ואם היתה בליכוד ועדה שבחנה את העסקתם. בשורה התחתונה מי שהכריע בנוגע להעסקת לוק ואוריך, שני צעירים בני 26 ו-30 שמצאו עצמם מובילים את הקמפיין של המפלגה השנייה בגודלה בישראל, ואחרים - הוא נתניהו עצמו ששימש כמנהל הקמפיין - ובני משפחתו.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker