טלטלה במשרד מבקר המדינה: היועץ המשפטי יורם רבין עוזב - וימונה לנשיא המכללה למינהל

גורמים המעורים בנעשה במשרד המבקר העריכו כי רבין בחר לעזוב בגלל ההצעה שקיבל - וגם לאור שינויים באופן פעילות המשרד שמבצע המבקר מתניהו אנגלמן מאז נכנס לתפקידו לפני מספר חודשים

חגי עמית
חגי עמית
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יורם רבין
יורם רבין צילום: אייל טואג

היועץ המשפטי למשרד מבקר המדינה, יורם רבין, יעזוב את תפקידו וצפוי להתמנות לנשיא המכללה למינהל. רבין יחליף בתפקיד את אורן קפלן.

אורן קפלןצילום: תומר אפלבאום

רבין, פרופסור למשפטים, שימש בעבר כדיקן בית הספר למשפטים של המכללה למנהל. הוא מונה לתפקידו במשרד המבקר ב-2015. ועתה צפוי לחזור למקום עבודתו הקודם. עזיבתו את משרד המבקר מגיעה על רקע המהפך שמבצע מבקר המדינה מתניהו אנגלמן במשרד עליו הוא הופקד. רבין סירב לשוחח עימנו או להתייחס לידיעה. עם זאת גורמים המעורים בנעשה במשרד העריכו כי הוא בחר לעזוב הן בגלל ההצעה שקיבל - והן לאור שינויים באופן פעילות המשרד שמבצע אנגלמן מאז נכנס לתפקידו לפני מספר חודשים.

בחודשים האחרונים כבר הספיק אנגלמן לעצור הוצאת דו"חות ביקורת אשר הוכנו על ידי קודמו, להחליף את ועדת ההיתרים - ולאשר את בקשתו של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, לאפשר לו ללוות עד שני מיליון שקלים מאיל ההון האמריקאי ספנסר פרטרידג' למימון הגנתו המשפטית. בכך איפשר לנתניהו לעקוף את ועדת ההיתרים במשרד המבקר שאסרה עליו לגייס מפרטרידג' תרומות למימון הוצאותיו המשפטיות.

יו"ר דירקטוריון המכללה למנהל, אבי בלשניקוב, מסר כי "לא יכולנו לחלום על מועמד טוב לנשיאות המכללה. פרופסור רבין הוא אישיות אקדמית מהמעלה הראשונה, וממייסדי התנועה לחופש המידע. אני משוכנע כי תחת הנהגתו נצליח לבסס את מעמדנו כמכללה המובילה בישראל".

פרופ' יורם רבין מסר כי "מינוי לנשיא המכללה הוא הגשמת חלום עבורי, ואני רואה בתפקיד אתגר גדול. אני מסיים קדנציה מרתקת במשרד מבקר המדינה, ואני מודה למבקר, מתניהו אגלמן, על ברכת הדרך שהעניק לי".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker