איילת שקד: הליכוד יכניס את כחול לבן והעבודה לממשלה

שרת המשפטים לשעבר דיברה בכנס התאחדות התעשיינים: "אמרנו שלא נאפשר חוק חסינות אחר. כיום יש סעיף ברור המאפשר לח"כים לשקול מתן חסינות לראש הממשלה. כשזה יהיה על הפרק נשקול גם את נושא היציבות השלטונית"

חגי עמית
חגי עמית
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
איילת שקד במפגש ראשי מפלגות שיזמה התאחדות התעשיינים
איילת שקד במפגש ראשי מפלגות שיזמה התאחדות התעשייניםצילום: חן גלילי

"הליכוד תוקף את לפיד ומקדם את כניסת בני גנץ לממשלה אחרי הבחירות; פרץ רוצה להעלות שכר ולהוריד מסים, וגם אותו הליכוד יכניס לממשלה; אני רוצה שמפלגת ימינה תהיה גדולה כדי שהיא תהיה בממשלה" - כך אמרה הבוקר (ב') שרת המשפטים לשעבר איילת שקד בכנס של התאחדות התעשיינים. 

"בנימין נתניהו דיבר תמיד על השמן והרזה. השמן הוא המגזר הממשלתי והרזה הוא הפרטי. הוא רצה לכתוב על כך ספר. אבל בשנים האחרונות השמן השמין והרזה מורעב בגלל עודף רגולציה, ביורוקרטיה ומשפטיזציה. יש בישראל כיום 200 רגולטורים. שיא עולם. ויש גם שיא עולם מפוקפק של כמות חקיקה, שנלחמתי בו. צריך פרויקט ממשלתי לצמצום רגולציה, צריך לאחד ולצמצם את כמות הרגולטורים", אמרה שקד.

"אני תומכת במהלך הכנסת לימודי ליבה למגזר החרדי. עשינו את זה בשנים האחרונות בלי דיבורים ומלחמות. נפתלי בנט כשר חינוך הכניס לחלק מהזרמים החרדיים לימודי ליבה. יש קבוצה גדולה של חרדים ליברלים עובדים, שאני רוצה שיצביעו ימינה".

שמעתי אותך מדברת ברדיו ואומרת להוריד חסמים על יבוא ולהוריד את התקנים של מכון התקנים על היבוא. זה סותר את דבריך על עידוד תעשייה.

שקד: "אני יכולה להיות בעד תעשייה וגם לקדם רפורמה במכון התקנים. לא צריך לעכב יבוא על ידי תקנים. צריך לעודד תעשייה, אבל מכון התקנים לא צריך לחסום יבוא. לתעשייה פה יש תקנים שעליה לעמוד בהם ושהזבל שמגיע מסין לא צריך לעמוד בהם".

איך תפחיתו מסים ובמקביל תבנו 500 אלף יחידות דיור ביו"ש כפי שתכננתם?

שקד: "המדינה בגירעון, זו תהיה שנה לא פשוטה. בעיקרון אני מאמינה שצריך להוריד מסים אבל בשנה כזו זה לא אפשרי. אחר כך, כשנצא מהגירעון, יש למצוא דרכים להוריד מס חברות. תוכנית הבנייה שלנו היא חלק מהבנייה השוטפת. אין דרך אחרת להוריד מחירי דיור בלי לבנות".

אתמול אמרתם שתתנו לנתניהו יציבות בשביל חסינות.

שקד: "אמרנו שלא נאפשר חוק חסינות אחר. כיום יש סעיף ברור המאפשר לח"כים לשקול מתן חסינות לראש הממשלה. כשזה יהיה על הפרק נשקול גם את נושא היציבות השלטונית".

גנץ אומר שאת ובנט יכולים להיות שותפיו.

שקד: "גנץ לא יהיה ראש ממשלה. נתניהו הוכיח שהוא תמיד פונה לשמאל קודם כשהוא זוכה".

עמיר פרץ במפגש ראשי מפלגות שיזמה התאחדות התעשיינים
עמיר פרץ במפגש ראשי מפלגות שיזמה התאחדות התעשייניםצילום: חן גלילי

לאחר שקד עלה לדבר יו"ר מפלגת העבודה, עמיר פרץ, שסתר את דבריה. פרץ הצהיר כי "גם אם הרשימה המשותפת תיכנס, לממשלה של נתניהו אני לא נכנס".

למה אתה פוסל ישיבה עמו?

פרץ: "ראש ממשלה ושרים צריכים לשמש דוגמה. הציבור צריך לדרוש זאת מנבחריו. נתניהו לא עושה זאת".

אתה רוצה להעלות את שכר המינימום, מהלך שיפגע בתעשייה.

פרץ: "את לא רוצה עובדים עניים במפעל ולא תעשייה שמייצרת עובדים עניים. יש להקל על התעשייה. כשהייתי ראש עיר ביטול ארנונה היה מובן מאליו. גם מתן פטור ממס למפעל שמייצר מקומות עבודה לציבור היה פשוט. צריך להחזיר זאת".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker