איל ינון הבהיר ליואל חסון: רק באפריל 2020 תוכל לחזור לחברת הייעוץ

בעקבות הפרסום ב-TheMarker פנתה העמותה לדמוקרטיה מתקדמת ליועץ המשפטי לכנסת, שהבהיר לח"כ לשעבר כי "עליו להימנע מלנקוט בפעולות שדלנות מול הכנסת או מול חברי הכנסת, בין בעצמו ובין באמצעות אחרים"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חבר הכנסת לשעבר יואל חסון צילום: תומר אפלבאום

בסוף יולי דווח ב-TheMarker כי חבר הכנסת לשעבר יואל חסון (המחנה הציוני) חזר לפעילות בחברת הייעוץ והלובינג – הקבינט - שהקים יחד עם הלוביסט צח בורוביץ' ב-2013, בטרם נכנס לכנסת במסגרת מפלגת המחנה הציוני.

חסון מסר אז כי "חזרתי לחברת הקבינט - חברה טובה ומצליחה שהייתי ממקימיה. אנחנו מביאים את כל הניסיון המקצועי של צח בורוביץ' ושלי - ועושים דברים מדהימים".

היועץ המשפטי של הכנסת, איל ינוןצילום: אמיל סלמן

בעקבות הפרסום, פנתה העמותה לדמוקרטיה מתקדמת ליועץ המשפטי לכנסת, איל ינון, בבקשה כי "ינקוט את כל ההליכים המתבקשים כדי לאכוף עליו את חובת הצינון המינורי של שנה הקיימת במעבר ללובינג".

היום השיב דן מרזוק, עוזר בכיר של ינון - לשבי גטניו, מנכל העמותה לדמוקרטיה מתקדמת, כי נעשתה פנייה מצד היועץ המשפטי לכנסת אל חסון בנושא - ובעקבותיה הבהיר חסון כי בשנה הראשונה לאחר כהונתו כחבר כנסת אין בכוונתו להיות שותף בחברת הקבינט וכי הוראות חוק הכנסת בעניין הצינון החל על חברי הכנסת לשעבר מוכרות לו והוא יקפיד לפעול לפיהן.  

"הבהרנו לחסון כי בתקופה זו עליו להימנע מלנקוט בפעולות שדלנות מול הכנסת או מול חברי הכנסת, בין בעצמו ובין באמצעות אחרים", נמסר ממרזוק. בכך חידד היועץ המשפטי את נהלי הצינון עבור חברי כנסת המונעים מהם לטול חלק בחברה העוסקת בשדלנות, גם אם לכאורה מתיימרים שלא לעסוק בשדלנות באופן ישיר. חסון ייאלץ להמתין לאפריל בטרם יחבור חזרה לחברת הקבינט.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker