חגי עמית
חגי עמית

בזמן שבליכוד מנסים לעשות "אחורה פנה" ומדברים על האפשרות של ביטול הבחירות החדשות שיזם ראש הממשלה, בנימין נתניהו – במפלגת העבודה שקועים בפריימריז שייערכו בשבוע הבא במסגרת המרוץ המשולש בין חברי הכנסת עמיר פרץ, איציק שמולי וסתיו שפיר.

השבוע דיווח פרץ כי איש העסקים נדב בלילה ממושב אמונים תרם לו 20 אלף שקל. בלילה הוא דוגמה לאיש עסקים שאינו מתמקד בתרומות רק לצד אחד של המפה הפוליטית. הוא היה בעבר פעיל במפלגת קדימה, ותרם לפני כמה שנים לקמפיין הפריימריז של גדעון סער.

תורם אחר של פרץ הוא בעליה של חברה לשינוע פסולת בשם יעקב נגרין. תורם אחר: דורון שורר, פעיל בתחום הפיננסים שכיהן בעבר כממונה על שוק ההון, היה שותף לנסיונות ההקמה של הבנק החברתי וכיהן כראש קרן הפנסיה מבטחים. "פרץ היה מזכיר ההסתדרות בתקופה שבה אני הובלתי את מבטחים. כך הכרנו", הסביר השבוע שורר את ההיכרות. נכון להיום, שורר משמש דירקטור בחברת קנאביס רפואי בשם גו.די.אם.

התורמים שעליהם דיווח שמולי אינם מוכרים. בראשם ניצבים יעקב וסיד כהן ממבשרת ציון שתרם לו 20 אלף שקל, רון תומר מתל אביב שתרם לו 10,000 שקל ורפאל אוחיון מנתניה שתרם לו 3,000 שקל.

ברשימת התורמים של שפיר בולטים נועם ברדין, סגן נשיא בגוגל ומנכ"ל ווייז לשעבר; ואביטל חוליו, זוגתו של מייסד חברת NSO שלו חוליו - השניים תרמו לה 11 אלף שקל כל אחד. איש היי-טק נוסף שתרם לשפיר הוא אורני פטרושקה, שהזרים לקמפיין שלה 5,000 שקל. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker