עם פתיחת הדיון בממשלה בקיצוץ הרוחבי – במשרד האוצר מכריזים על פיוס

"סגני הממונה על התקציבים הודיעו על משיכת מכתבם – וכל המחלוקות ילובנו בתוך המשרד", נכתב בהודעה שפירסם המשרד ■ הסערה פרצה בעקבות האשמות כי המנכ"ל שי באב"ד פוגע בעבודת המשרד

אבי וקסמן
אבי וקסמן
שאול מרידור, שי באב"ד ומשה כחלון
שאול מרידור (מימין), שי באב"ד ומשה כחלוןצילום: דוברות האוצר
אבי וקסמן
אבי וקסמן

בעוד הממשלה אמורה להתכנס הבוקר (ב') לדיון בחריגה בגירעון התקציבי ובקיצוץ הרוחבי שהציע משרד האוצר, מנסה המשרד לשדר מסר של פיוס במחלוקת הפנימית שהסעירה את בכיריו בסוף השבוע החולף.

בהודעה שפירסם משרד האוצר, שממנה נעדר שמו של גיבור הסערה – מנכ"ל המשרד, שי באב"ד – נכתב: "בתום שיחה שקיים הבוקר שר האוצר, משה כחלון, עם הממונה על התקציבים, שאול מרידור, שלחו סגני הממונה על התקציבים מכתב, שבו הודיעו על משיכת מכתבם הקודם והחזרת יחסי העבודה לפסים תקינים בתוך משרד האוצר. כל המחלוקות ילובנו כנדרש באופן ישיר בתוך המשרד".

המכתב שאליו מתייחסת ההודעה הוא זה ששיגרו ביום חמישי כל חמשת סגניו של מרידור לבאב"ד, ובו האשימו אותו בהתנהלות הפוגעת בעבודת המכרז. באב"ד הגיב בהפניית הטענות לידיעת היועץ המשפטי לממשלה ונציב שירות המדינה, ובחזרה על טענותיו כי סגני הממונה מונו לתפקידיהם ב"מכרזים תפורים".

אנשי משרד האוצר צפויים להתמודד בדיון בממשלה עם התנגדות של השרים לקיצוץ בתקציבי משרדיהם. אם הממשלה לא תאשר את הצעדים שמציע משרד האוצר, הגירעון בתקציב 2019 צפוי להתקרב ל-4% מהתמ"ג.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker