היועץ לשעבר של מירי רגב ינסה להביא את שמולי לראשות העבודה - ומי תרם לסתיו שפיר?

אלדד כורש, שלום שלמה ומאיר סוויסה הם חלק מהיועצים המסייעים לאיציק שמולי בקמפיין שלו לתפקיד יו"ר המפלגה ■ אורני פטרושקה, נועם ברדין ושלו חוליו תרמו לסתיו שפיר

חגי עמית
חגי עמית
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
איציק שמולי, בפברואר
חגי עמית
חגי עמית

הבחירות החוזרות הן הזדמנות עבור מפלגת העבודה להתאושש מהמפלה שספגה בבחירות האחרונות. הפרישה של אבי גבאי וטל רוסו מהמפלגה פינתה את המקומות הראשון והשני ברשימה. ועידת המפלגה שתתכנס הערב (א') תכריע בנוגע לדרך שבה תגיע העבודה לבחירות הבאות. המפלגה צפויה לערוך פריימריז רק לתפקיד יו"ר המפלגה – בזמן שיתרת הרשימה תישאר כפי שהיתה בבחירות האחרונות. המתמודדים המובילים לראשות המפלגה הם עמיר פרץ, סתיו שפיר ואיציק שמולי.

שמולי, שהחל את הקריירה הפוליטית שלו במחאה החברתית של 2011, מעסיק סוללת תותחים כבדה. מנהל הקמפיין שלו הוא מאיר סוויסה, מי ששימש בשנים האחרונות כיועץ לוועדי עובדים, ניהל את הקמפיין של אבי חימי בקרב על תפקיד יו"ר לשכת עורכי הדין - ועבד בעבר עם שרת התרבות מירי רגב. סוויסה הוזכר בדו"ח מבקר המדינה בהקשר לטקס המשואות ביום העצמאות האחרון. המבקר ראה טעם לפגם בכך שסוויסה פעל תחת שני כובעים בטקס: פעם כיועץ תקשורת בהתנדבות לשרת התרבות ופעם כיועץ המועסק על ידי מפיק האירוע.

לשמולי מייעץ גם עו"ד אלדד כורש, ממשרד עוה"ד עמית פולק מטלון, שייעץ בעבר לקמפיינים של פואד אליעזר. גם חברו הוותיק שלום שלמה נמנה על היועצים, וידוע כמי שייעץ במשך שנים לבית היהודי בהובלת נפתלי בנט ואיילת שקד. שלמה שותף עד היום ללבטים הפוליטיים של השניים, כמו גם לאלו של יאיר לפיד. בנוסף, הדוברת של שמולי היא הדר אלוני, מי שעבדה בעבר עם חבר הכנסת אסף זמיר ועם יאיר לפיד.

ח"כ סתיו שפיר בטקס אבירי איכות השלטוןצילום: אילן אסייג

המקור הכספי לצוות הרחב הזה עדיין לא ידוע. באתר מבקר המדינה ניתן למצוא כרגע רק דיווחים אודות התרומות של שמולי מנובמבר 2017. גם אצל עמיר פרץ העדכון האחרון בנוגע לתרומות שקיבל אינו רלוונטי לבחירות הנוכחיות, ומתייחס למארס 2018.

פרץ מעסיק בקמפיין הנוכחי את היועץ האסטרטגי אורי רמתי; יועץ התקשורת והקמפיינר יוסי טאטיקה, מי שליווה עד לאחרונה את יו"ר הקואליציה לשעבר דוד ביטן ואת ראש העיר יבנה צבי גוב ארי בבחירות המקומיות; ומשרד הפרסום A Team. ראש המטה של פרץ הוא אייל אוסטרינסקי, יועצו של איתן כבל לשעבר. מנהל מטה הארגון הוא איתי גוטלר, ומנהל מטה הצעירים הוא תומר פינס.

מי שמיהרה לדווח על התרומות שלה לאתר המבקר היא סתיו שפיר, בהתאם לאג'נדת השקיפות שהובילה בכנסת היוצאת. מרבית התורמים של שפיר העבירו לה סכומים קטנים. עם זאת, ברשימת תורמיה בולטים נועם ברדין, סגן נשיא בגוגל ומנכ"ל ווייז לשעבר; ואביטל חוליו, זוגתו של מייסד חברת NSO שלו חוליו - השניים תרמו לה 11 אלף שקל כל אחד. איש היי-טק נוסף שתרם לשפיר הוא אורני פטרושקה, שהזרים לקמפיין שלה 5,000 שקל. לפי אתר מבקר המדינה, מאז ה-9 באפריל, המועד שבו התקיימו הבחירות הקודמות, גייסה שפיר 80 אלף שקל מתורמים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker