שידור חוזר? המועמדת המפתיעה למשנה למנכ"ל משרד ראש הממשלה

אחרי שהניסיון למנותה לנציבת שירות המדינה נכשל, דוחף נתן אשל, מקורבם של הזוג נתניהו והאחראי על המו"מ הקואליציוני, את מינויה של עפרה ברכה לתפקיד במשרד ראש הממשלה ■ לפני כשבועיים מונה יואב הורביץ למנכ"ל המשרד, אחרי שנה כממלא מקום

חגי עמית
חגי עמית
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
בנימין נתניהו ועפרה ברכה
בנימין נתניהו ועפרה ברכהצילום: אוליבייה פיטוסי

באמצע החודש שעבר, שבוע אחרי הבחירות ובתום שנה שלמה שבה הוא שימש ממלא מקום המנכ"ל – מונה יואב הורביץ לתפקיד המנכ"ל הקבוע של משרד ראש הממשלה. זאת, לאור הניצחון בבחירות שהבהיר לנתניהו כי הוא צפוי להמשיך להחזיק במשרד ולכן כדאי למנות לו מנכ"ל קבוע. לתפקיד ראש הסגל (שבו החזיק הורביץ) מונה אשר חיון, ששימש בעבר ראש המטה של יואב גלנט בעת שהיתה שר השיכון מטעם מפלגת כולנו. כעת ייתכן שתפקיד נוסף, שנותר מיותם בשנתיים האחרונות, יאויש בקרוב - תפקיד המשנה למנכ"ל משרד ראש הממשלה.

באמצע 2017 פרש המשנה למנכ"ל, יוסי קטריבס, מתפקידו - ומאז לא מונה לו מחליף. ואולם בתחילת השבוע נפגש הורביץ עם מועמדת לתפקיד, לא אחרת מאשר עפרה ברכה. שמה של ברכה, מנהלת אגף במשרד הפנים, מוכר מהתקופה שבה היתה מועמדת לתפקיד נציבת שירות המדינה. ביולי 2018 נפסל הרכב הוועדה שבחנה את מועמדותה, בעקבות עתירה שבה נטען כי חברי הוועדה לא נבחרו כראוי. בהמשך, ועדה נוספת שהוקמה לבחינת המועמדות של ברכה - פסלה אותה. לברכה יש קשר נוסף למשרד ראש הממשלה: בתה ואחותה עובדות בו בתפקידים זוטרים.

השכר: 32 אלף שקל בחודש

מי שקידם את מועמדותה של ברכה לתפקיד נציבת שירות המדינה היה נתן אשל, המקורב לראש הממשלה ולרעייתו. אשל הורחק ב-2012 מתפקידו כראש הסגל בלשכת ראש הממשלה נתניהו, לאחר שנחשף כי הטריד את אחת העובדות בלשכה וצילם מתחת לחצאיתה. באותה שנה נחתם הסכם טיעון שבו הודה אשל בהתנהגות לא הולמת, התפטר מתפקידו והתחייב לא לעבוד יותר בשירות הציבורי. בימים אלה, אשל הוא איש המפתח בסביבת נתניהו, לאור היותו חלק מצוות המשא ומתן הקואליציוני של הליכוד.

עלות העסקתו של משנה למנכ"ל משרד ממשלתי היא כ-2 מיליון שקל בשנה. שכרו של משנה למנכ"ל כ-32 אלף שקל בחודש ולרשותו עומדים לשכה, עוזר, נהג ומזכירות. כיום, במרבית משרדי הממשלה משרת המשנה למנכ"ל אינה מאוישת.

הממשלה היוצאת אישרה במהלך כהונתה את חוק הג'ובים – שהפך את תפקיד המשנה למנכ"ל במשרדי ממשלה למשרת אמון, שאינה מצריכה קיום מכרז. אישור זה עשוי להפוך את דרכה של ברכה לתפקיד במשרד ראש הממשלה לחלקה יותר.

במשרד ראש הממשלה סירבו להגיב.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker