נתן אשל במו"מ הקואליציוני? "ספק אם גברים שזה היה קורה לבת משפחתם היו יושבים איתו"

ח"כ מירב בן-ארי (כולנו) התייחסה לעובדה שנתן אשל, שהושעה משירות ציבורי, מהווה חלק מצוות המו"מ הקואליציוני המצומצם של הליכוד ■ ואולם יו"ר מפלגתה שחפץ להיות חלק מהממשלה הבאה, צפוי לשבת עם אשל סביב אותו שולחן

חגי עמית
חגי עמית
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מירב בן ארי
מירב בן אריצילום: אייל טואג

"האיש הזה לא צריך לעסוק בשום פעילות ציבורית, בטח לא בצוות המו"מ של הממשלה הבאה. לא רק נשים צריכות לצאת נגד ההחלטה המקוממת הזו, אלא גם גברים. אם זה היה קורה לבת משפחתם ספק אם הם היו יושבים איתו יחד באותו שולחן. מלחמה במטרידים מינית היא של החברה כולה, זה לא עניין של ימין ושמאל, רק אנושיות".

דברים אלה נאמרו היום (ב') בנוגע לנתן אשל על ידי חברת הכנסת מירב בן ארי - הממוקמת במקום השישי ברשימת כולנו ולכן סביר שלא תהיה חלק מהכנסת הבאה.

נתן אשל
נתן אשלצילום: אמיל סלמן

כזכור, אשל, ראש הסגל לשעבר במשרד ראש הממשלה, התפטר במארס 2012 מתפקידו במסגרת הסדר טיעון, בגין פרשה שבה נחשד בהטרדה מינית של עובדת הכפופה לו, והתחייב שלא לעבוד שוב בשירות המדינה. כעת הוא מהווה חלק מצוות המו"מ הקואליציוני המצומצם של הליכוד. במקרה שבו יו"ר מפלגתה של בן ארי, שר האוצר משה כחלון, חפץ להיות חלק מהממשלה הבאה, הוא יהיה חייב לשבת סביב אותו שולחן עם אשל.

בסוף השבוע האחרון עתרה יו"ר מרצ, תמר זנדברג, ליועץ המשפטי לממשלה נגד הצבתו של אשל בצוות המשא ומתן. עתירתה נדחתה על ידי רותם ארנרייך ממחלקת ייעוץ וחקיקה במשרד המשפטים - שקבע כי "אכן, חברות בצוות ניהול המו"מ הקואליציוני במסגרת הרכבת הממשלה החדשה כוללת אלמנטים ציבוריים. ואולם, השתתפות בצוות אינה בבחינת עבודה בשירות המדינה. מר אשל אינו עובד המדינה - הוא אינו נושא בתפקיד בשירות המדינה, אינו מועסק על ידה ולא מקבל שכר ממנה. חברותו בצוות המו"מ הקואליציוני – ככל שהפרסומים נכונים והוא אכן חבר בצוות האמור – היא בגדר תפקיד פוליטי הנעשה מטעם מפלגת הליכוד, גוף פוליטי החיצוני לשירות המדינה".

אשל, הנחשב למקורב מאד לרעיית ראש הממשלה שרה נתניהו - המשיך לצאת ולבוא מבית ראש הממשלה שברחוב בלפור בירושלים באופן תדיר גם מאז שסיים את תפקידו הרשמי. בסוף 2018, כאשר נפתלי בנט ואיילת שקד איימו לפרוש מממשלתו של נתניהו - אשל נשלח לרב חיים דרוקמן בניסיון לבדוק אם זה יוכל להשפיע עליהם להישאר בממשלה. עם זאת, שילובו בצוות המו"מ הקואליציוני הוא הפעם הראשונה שבה הוא ממונה לתפקיד רשמי על ידי נתניהו מאז שהודח מתפקידו.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker