דוברו לשעבר של שר האוצר ייצג את תיסנקרופ בישראל

עומרי הרוש משמש מנכ"ל בחברת הייעוץ IM מבית גיתם BBDO מאז שפרש מתפקידו אצל כחלון לפני כחצי שנה ■ תיסנקורפ חיפשה אחר גוף ישראלי שיהיה אחראי ליחסי הציבור שלה בגלל פרשת הצוללות

חגי עמית
חגי עמית
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מספנות טיסנקרופ, ב-2013
מספנות טיסנקרופצילום: CARSTEN REHDER / AFP

המותג תיסנקרופ נקשר בשנתיים האחרונות בעיקר עם נושא אחד: חשד למעורבות באחת מפרשיות השחיתות הגדולות בתולדות המדינה סביב רכש צוללות מחברת הספנות הגרמנית.

סוגיה זו היא האתגר העיקרי שיעמוד בפני מי שזכה באחרונה במכרז לביצוע יחסי ציבור עבור החברה: דוברו לשעבר של שר האוצר משה כחלון, עומרי הרוש. הרוש משמש מנכ"ל בחברת הייעוץ IM מבית גיתם BBDO מאז שפרש מתפקידו אצל כחלון לפני כחצי שנה.

עומרי הרוש
עומרי הרושצילום: אלעד מלכה

גיתם זכתה באחרונה במכרז של תיסנקרופ - שחיפשה במשך כחצי שנה אחר גוף ישראלי שיהיה אחראי ליחסי הציבור שלה. הרוש שימש יועץ התקשורת של כחלון במשך כארבע שנים, וקודם לכן הוא ניהל את המחלקה העסקית במשרד ליעוץ אסטרטגי בן חורין-אלכסנרוביץ.

החברה מייבאת לישראל מעליות ומדרגות נעות. בנוסף, היא מייצרת מכוניות היברידיות. עם זאת, הסיבה לצורך שהתעורר אצלה בייעוץ ויחסי ציבור היא פרשת הצוללת (תיק 3000), המלווה את פעילות החברה בישראל כבר תקופה ארוכה.  

לפני כשנה הקימה החברה בישראל משרד שירכז את פעילותה במדינה, לאחר שבמשך שנים ארוכות היא פעלה בישראל באמצעות נציגים שלא היו חלק מהחברה, אבל קיבלו עמלות על פעילותם בהתאם להצלחתם. נציגה האחרון שהועסק בדרך זו היה מיקי גנור.

מי שעומד בראש המשרד הישראלי הוא קצין חיל הים לשעבר עידו אופיר, שפיקד על ספינת קרב של החיל בין 1994 ל-2000. לאחר מכן הוצב במשך שלוש שנים במשלחת הרכש של צה"ל בחוף המערבי של ארה"ב.

תיסנקרופ מתמודדת עם איום בצירופה לרשימה השחורה על ידי משרד הכלכלה - צעד שיגביל את היכולת של משרדי ממשלה בישראל לרכוש ממנה ציוד. הסיבה לכך היא עיכוב של ביצוע התחייבויות לרכש גומלין המוטלות עליה בגין עסקות שבהן מכרה כלי שיט לישראל.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום