נערכים לתקופת הצנע: הבחירות יצרו למפלגת העבודה גירעון של 4 מיליון שקל

לצניחה שחוותה מפלגת העבודה במספר המנדטים בבחירות האחרונות יהיו השלכות כלכליות ■ לאור הירידה הצפויה בהכנסות מתקציב מימון המפלגות, היא מתכוונת לעבור למשרדים קטנים יותר ואפילו לסגור חלק מהסניפים

חגי עמית
חגי עמית
אבי גבאי, אמילי מואטי ועמיר פרץ אחרי סגירת הקלפיות
אבי גבאי, אמילי מואטי ועמיר פרץ אחרי סגירת הקלפיותצילום: AFP

מפלגת העבודה בחרה לפרסם היום (ד') מיוזמתה את התוצאות הפיננסיות של הפסדה בבחירות. לצניחה של המפלגה מ-24 מנדטים בכנסת הקודמת לשישה בלבד בכנסת הנוכחית, יש השלכות משמעותיות. מימון המפלגות שתקבל המפלגה מהמדינה בגין הבחירות הוא תוצר של ממוצע בין מספר המנדטים שלה בכנסת היוצאת למספרם בכנסת הנכנסת.

המשמעות היא עם כך שהצניחה במספר המנדטים של המפלגה גרעה 25 מיליון שקל מהכנסותיה בגין מימון מפלגות.

לפי הפרסום של המפלגה היום, תוצאות אלו יצרו לה גירעון של כ-4 מיליון שקל. במפלגה מדגישים כי לשם השוואה, לפני כעשור, החוב של מפלגת העבודה עמד על יותר מ-80 מיליון שקל.

תוכנית המפלגה להתמודדות עם הגירעון צפויה לכלול מעבר למשרדים קטנים יותר מאלו שבהם היא נעזרת כיום ברחוב יגאל אלון בתל אביב, צמצום התקשרויות עם ספקים ונותני שירותים וסגירת חלק מסניפי המפלגה.

המפלגה מסרה היום כי "מפלגת העבודה דוגלת בשקיפות. לא רק במערכות השלטון וברמה הלאומית, אלא קודם כל ולפני הכל - אצלנו בבית.

"כידוע, מערכת הבחירות לא הסתיימה כפי ששאפנו וציפינו. לא ברמה הלאומית, ולא ברמה המפלגתית. מספר המנדטים שקיבלנו מציב בפנינו אתגר פרלמנטרי - שמחייב אותנו לעמוד בעוצמה מול המתקפות של הממשלה הזאת נגד שלטון החוק והדמוקרטיה - ולצידו, גם אתגר כלכלי ותקציבי.

"הציבור בישראל אולי התרגל למצב שבו מפלגות מסתירות את מצבן הכספי ואת התנהלותן הכלכלית, לא נותנות דין וחשבון ולא לוקחות אחריות ציבורית על קשיים כלכליים. אנחנו לא התרגלנו. זו אינה דרכנו. אנחנו שמנו לעצמנו כיעד לשקף לציבור בישראל את האמת, גם אם היא איננה נעימה. מי שמסתיר את המצב, ולא מוכן להכיר בו - לא יכול לטפל בו".

עוד מסרו: "כל זה כמובן לא ימנע מאיתנו לנהל אופוזיציה לוחמת מול ההתקפות של הממשלה הזו נגד הדמוקרטיה ונגד שלטון החוק. אנחנו נעמוד בראש החץ במאבק האזרחי. אנחנו מחוייבים לציבור. רק לציבור. כך היה וכך יהיה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום