כחלון התחייב לא לשבת עם נתניהו תחת כתב אישום - אך עכשיו הוא עשוי להצטרף לליכוד

במסגרת המגעים להקמת הקואליציה, מונחת על השולחן הצעה למיזוג מפלגת כולנו לתוך הליכוד ■ המהלך הזה יביא להגדלת מספר המנדטים של הליכוד ויחזק את המשמעת הקואליציונית

חגי עמית
חגי עמית
ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר האוצר משה כחלון
ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר האוצר משה כחלוןצילום: אלכס קולמויסקי
חגי עמית
חגי עמית

במסגרת המגעים הקואליציוניים הנערכים בימים אלו בין הליכוד לכולנו על הקמת הקואליציה - מונחת על השולחן גם האפשרות של מיזוג מפלגת כולנו לתוך הליכוד.

לראש הממשלה בנימין נתניהו, שהליכוד בראשותו זכה להישג מרשים בבחירות עם 36 מנדטים, מספר מניעים להציע זאת לכחלון. מהלך כזה יחזק את מעמדו של הליכוד  כמפלגה הגדולה בכנסת, יגביר את המשמעת הקואליציונית בקואליציה אותה הוא מתאמץ לבנות בימים אלו - ועשוי לאפשר לו להוריד את כחלון מהתחייבותו שלא לשבת בממשלה בראשות נתניהו אם וכאשר יוגש נגדו כתב אישום.

>> הבועה של שקד התפוצצה, לפיד הוא העתק חיוור של נתניהו || גיא רולניק

עבור שר האוצר הסכמה להצעה כזו של נתניהו תאפשר לו לסלול את דרכו חזרה לליכוד - המפלגה אותה הוא שואף להוביל ביום שאחרי פרישת ראש הממשלה. בנוסף הדבר יאפשר לו לדרוש תפקיד נוסף למפלגתו בממשלה העתידית. כאמור הדבר עשוי להיות כרוך בנסיגה שלו מההצהרות שעליהן חזר מספר פעמים בנוגע לישיבה בממשלת נתניהו.

הלילה, לאחר השלמת ספירת הקולות בבחירות, התברר כי כחלון נותר עם 4 מנדטים למפלגת כולנו, וכי מי שצפוי להיות לשון המאזניים בקואליציה שיקים נתניהו הוא אביגדור ליברמן, יו"ר ישראל ביתנו, שקיבלה בבחירות 5 מנדטים. ליברמן המריא לחופשה בווינה עיר בירתה של אוסטריה, בה מתגורר מקורבו המיליארדר מרטין שלאף. בקואליציה המסתמנת של 65 ח"כים צפוי ליברמן להיות בעל כוח רב.

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ