לפיד: "נתניהו שקרן מקצועי, הוא משקיע בזה מיליוני שקלים של כסף שחור"

יאיר לפיד במסיבת עיתונאים בעקבות תחקיר הבוטים: "מנגנון שאף אחד לא יודע איך הוא ממומן" ■ גנץ: נתניהו מוביל קמפיין טרור תודעתי על אזרחי ישראל ■ נתניהו בתגובה: "הליכוד היא המפלגה היחידה שלא מפעילה בוטים"

רפאלה גויכמן
רפאלה גויכמן
בני גנץ במסיבת העיתונאים, היום
בני גנץ במסיבת העיתונאים, היוםצילום: אבישג שאר ישוב

"נתניהו הוא שקרן מקצועי והוא משקיע בזה מיליוני שקלים - כסף שחור, מנגנון שאף אחד לא יודע איך הוא ממומן. אל תאמינו לכלום ותבדקו הכל", כך תקפו היום (ב') ראשי רשימת כחול לבן במסיבת עיתונאים בעקבות חשיפת תחקיר הבוטים הגדול שבו נטען לכאורה כי קמפיין הליכוד מפעיל בוטים בניגוד לחוק.

יו"ר כחול לבן, בני גנץ, אמר במסיבת העיתונאים כי "נתניהו עומד להפסיד. הוא לחוץ, יודע יותר טוב מכל אדם כי הוא יפסיד בבחירות. התחקירים מהבוקר מגלים שנתניהו מוביל קמפיין טרור תודעתי על אזרחי ישראל. הם מוצפים בחודשים האחרונים במסרים ופייק ניוז ברשתות. נתניהו לא בוחל בשקרים, לא במניפולציות ואין כאן מקריות. ההדלפות הביטחוניות מהקבינטים השונים מצטרפים לפרסום מהיום והכל שקר גדול. מי שמדליף מדיונים סודיים לא יהסס לקדם מערך פייק ניוז מפלצתי שרק קצה הקרחון נחשף היום. יש כאן מערך שלם שממומן בכסף גדול כדי לגנוב את הבחירות ודרושה חקירה".

גנץ המשיך לתאר את קמפיין הליכוד כשיטה רחבה וגדולה של שקרים שמועברים לציבור ברשתות בצורה לא שקופה. לדברי גנץ, נתניהו עושה זאת מתוך לחץ מפרשות השחיתות הרבות ששמו נקשר בהן בחודשים האחרונים - בעיקר בצוללות ואישור מכירתן. "נתניהו מתברבר, איבד בלמים והוא גם איבד את הציבור. הסקרים מראים את זה ואני מסתובב כל הזמן ורואה ושומע. אני לא לבד - אנחנו לא לבד ואנחנו כאן להגיד חלאס ביבי".

יאיר לפיד תקף גם הוא את נתניהו והאשים אותו בניסיון לגנוב בחירות באמצעות הפעלת רשת בוטים והפצת פייק ניוז במערכת הבחירות הנוכחית. "ראיתי בחיי מערכות בחירות מלוכלכות. אלא שזה בדרך כלל בא מהשוליים הקיצוניים ואצלנו ראש הממשלה, ראש המדינה הוא גדול הפצת השקרים - נתניהו הוא הטרול הראשי. את הרשת צריך לחקור". לפיד הוסיף כי ח"כ מיקי לוי, אף הגיש תלונה במשטרה כדי לחקור את מקורות המימון של הרשת והוגשה תלונה ליועמ"ש לממשלה ולוועדת הבחירות המרכזית כדי לסגור את הרשת הזו.

"אני קורא לציבור להיות ערני, אני מכיר את נתניהו ככף ידי - את השקרים הגדולים הוא שומר לשבוע האחרון שמתחיל מחר. אתם תשמעו את השקרים הכי גדולים והכי מכוערים והם ישמעו אמינים כי נתניהו הוא שקרן מקצועי והוא משקיע בזה מיליוני שקלים - כסף שחור, מנגנון שאף אחד לא יודע איך הוא ממומן. אל תאמינו לכלום ותבדקו הכל".

בתגובה למסיבת העיתונאים שכינסה מפלגת כחול לבן, כינס בצהריים נתניהו מסיבת עיתונאים שבה הוא הציג את אחד ממשתמשי טוויטר שנטען בתחקיר כי מדובר בבוט - קפטן ג'ורג'. "הם מסיתים את דעת הציבור מהדרך שעשינו. התקשורת מגוייסת עבורם - לפיד-גנץ TV - והתקשורת מעלימה את ההישגים שלנו".

במהלך נאומו הטיח נתניהו האשמות רבות בראשי כחול לבן וטען כי התקשורת לא משקפת בצורה בהירה כי בחירתו של גנץ לרשות הממשלה משמעותה חלוקת התפקיד בינו לבין לפיד. נתניהו חזר שוב על כך שניסנקורן ישמש כשר אוצר וכי בתפקידו הקודם של גנץ כיו"ר הממד החמישי הוא שילשל לכיסו מיליוני שקלים ולבסוף החברה נסגרה.

בהתייחסות לתחקיר הבוטים עצמו, טען נתניהו כי זוהי עלילה שהומצאה על ידי עיתון ידיעות אחרונות. "הם לקחו פייק תחקיר וטענו שהתמיכה בליכוד ברשת היא לא של אנשים אמיתיים אלא של רובוטים. לא מוכנים לקבל שאזרחי ישראל תומכים בליכוד ובמסרים ובהישגים שלנו. בהתנשאות אין קץ הם משקרים וטוענים שאתם לא אמיתיים. הם הביאו כמה דוגמאות להוכיח, אבל מה לעשות כמעט כל הדוגמאות מתגלות כאנשים אמיתיים - עם שם ופנים ויש להם משפחות - והכי גרוע יש להם דעות משלהם. הקמפיין המתוזמן הזה של לפיד גנץ הוא זעקת הקוזק הנגזל - הליכוד היא המפלגה היחידה שלא מפעילה בוטים. הם מנהלים את הקמפיין הכי שקרי ונבזי שהיה כאן אי פעם. אגב הליכוד מגיש נגדם תלונה במשטרה היום. זה לא יעבוד כי אזרחי ישראל לא בוטים - מיליון מצביעים לא בוטים. הם קראו לנו צ'חצ'חים, אספסוף, בבונים, מנשקי קמעות ומזוזות, ועכשיו הם קוראים לנו בוטים", אמר נתניהו במהלך נאומו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker