אין הפתעות במכרז: עוזרו של הראל לוקר קודם לתפקיד סגן סמנכ"ל בתעשייה אווירית

דירקטוריון תעשייה אווירית אישר את המינוי של גילי מאי – מקורבו של יו"ר החברה הראל לוקר ■ גורמים בתעשייה אווירית הניחו כי מדובר במכרז תפור

חגי עמית
חגי עמית
הראל לוקר
הראל לוקרצילום: עופר וקנין

ספק אם עשרות האזרחים שהגישו מועמדות לתפקיד סגן סמנכ"ל קשרי ממשל, קהילה ותקשורת בתעשייה אווירית לפני כשלושה חודשים - הופתעו בשבוע שעבר כשהחברה הממשלתית בישרה את זהות הזוכה במכרז לתפקיד.

דירקטוריון התעשייה האווירית אישר ביום רביעי את מינויו לתפקיד של גילי מאי – מקורבו של יו"ר החברה הראל לוקר. מאי משמש מאז אוקטובר כעוזרו של לוקר – תפקיד שבו הוא השתלב ללא מכרז. מנובמבר 2013 עד יוני 2015 שימש כראש המטה של לוקר במשרד ראש הממשלה, בעת שלוקר היה מנכ"ל המשרד.

קודם לכן, שימש מאי במשך ארבע שנים כראש מטה מנכ"ל משרד הכלכלה, וכן שנתיים כראש המטה של אלי גרונר, שהחליף את לוקר בתפקיד מנכ"ל משרד ראש הממשלה. בנוסף, הוא שימש במשך כשנה כמנכ"ל BBDO IM.

תפקידו של מאי הוא חדש בתעשייה אווירית והוא מהווה תחליף לסמנכ"ל התקשורת בחברה, תפקיד שאותו מילאה בחמש השנים האחרונות אליאנה פישלר. פישלר הודיעה על פרישתה חצי שנה אחרי המועד שבו פורסם כי מאי ישמש כעוזרו של לוקר.

כניסת מאי לתפקיד עוזרו של לוקר, הודעת העזיבה של פישלר, ושינוי הגדרת התפקיד המדובר – הובילו להנחה של גורמים בתעשייה האווירית כי מדובר במכרז תפור אשר מאי סומן מראש כמי שיזכה בו. בנוסח המכרז שמו דגש על ניסיון בנושאי רגולציה והליכי חקיקה, שמאי צבר בתפקידיו הקודמים. לעומת זאת, הצורך בניסיון בתקשורת ובדוברות  הוצב רק בסוף המכרז.

מהתעשייה האווירית נמסר בתגובה: "בעקבות היוועצות עם יועצים חיצונים על מבנה מטה החברה, הליך שהחל כבר בספטמבר 2017 כחלק משינוי מבנה המטה, עלה הצורך בעיבוי יחידת התקשורת בחברה בהיבטים של ממשל, רגולציה וקהילה. יחידה מאוחדת כאמור קיימת במרבית החברות העסקיות עתירות הרגולציה בישראל ובעולם המערבי וגם בחברות ממשלתיות. בחירתו של מאי באה בתום הליך בחירה יסודי, ומקצועי שנוהל כדין וללא משוא פנים".

עוד הוסיפו בחברה כי "ועדת האיתור לתפקיד המדובר, אשר לוותה בחברת השמה חיצונית, המליצה לבחור במאי לתפקיד לאחר שקיבל במסגרת הליך את הניקוד הגבוה ביותר מבין כל המועמדים. מאי הוא בעל ניסיון עשיר וארוך שנים בעולמות הממשל והתקשורת. דירקטוריון החברה קיבל את המלצת מנכ"ל החברה וועדת האיתור ואישר את בחירתו של מאי".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker