יבואני רכב מתגייסים לטובתו של גנץ: בכירים העניקו ערבות במיליונים

צבי נטע, יבואן סוזוקי, העניק לחוסן לישראל ערבות של מיליון שקל, וכך גם שמואל חרל"פ, יבואן מיצובישי, יונדאי ומרצדס ■ במקביל ליבואני הרכב – בולטים גם מספר אנשי עסקים בתחום הנדל"ן ובהיי-טק

חגי עמית
חגי עמית
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
בני גנץ
חגי עמית
חגי עמית

שורשיה של הקטסטרופה התחבורתית של מדינת ישראל נעוצים בחוסר היכולת של הממשלה הנוכחית לגמול את הציבור הישראלי מההתמכרות שלו לרכב הפרטי. מעומס הרכבים החדשים על כבישי ישראל סובלים כלל האזרחים – למעט קבוצה מצומצמת: יבואני הרכבים והחלפים שנהנים מהמצב שבו בכל שנה עולים מאות אלפי שקלים על הכבישים.

העומס בכבישים הוא אחד הדברים הראשונים שבו הממשלה הבאה שתתמנה אחרי הבחירות תצטרך לטפל. הטיפול יהיה כרוך בצמצום מספר הרכבים המיובאים לישראל – ובפגיעה ברווחיהם של יבואני הרכב. אין דרך אחרת. המטרה של הממשלה הבאה תהיה להגיע למצב שבו אזרחי ישראל יחזיקו פחות מכוניות וישתמשו בהם פחות.

צבי נטע צילום: עופר וקנין

זו הסיבה לכך שנוכחותם של חלק מיבואני הרכב הגדולים בולטת ברשימת התורמים של מפלגת חוסן לישראל שפורסמה השבוע. בפברואר פירסמנו אודות ערבות בגובה של מיליון שקל שהעניקה סמדר אונגר, אחותו של יבואן קיה בישראל רמי אונגר למפלגה שבראשה עומד בני גנץ. בעוד במקרה זה דובר על קרובת משפחה בלבד של יבואן רכב - דיווחיה העדכניים של מפלגת חוסן לישראל למבקר המדינה חושפים עוד שני יבואנים שערבו למפלגה: צבי נטע, יבואן סוזוקי, העניק לחוסן לישראל ערבות של מיליון שקל, ושמואל חרל"פ המחזיק בחברת כלמוביל המייבאת את מיצובישי, יונדאי ומרצדס - העניק לו ערבות של מיליון שקל גם הוא.

במקביל ליבואני הרכב – בולטים גם מספר אנשי העסקים שעשו את הונם בתחום נוסף שהממשלה הבאה תצטרך לטפל בו: תחום הנדל"ן שבו כחול לבן מבטיחה למקד את מאמציה בהגדלת הבנייה לשכירות - שאינה מהווה חלק משמעותי מהמודל העסקי של מרבית טייקוני הנדל"ן כיום.

אל איל הנדל"ן אלפרד אקירוב שכבר לפני חודשיים נחשף כי העניק לחוסן לישראל ערבות של 2 מליון שקל - חברו בשבועות האחרונים אריה נתנאל מבעלי חברת נתנאל גרופ שהעניק לו ערבות של 250 אלף שקל ושלמה טיסר שהעניק ערבות של מיליון שקל.

בנוסף אליהם בולטים ברשימת הערבים של חוסן לישראל שלושה מבכירי קרן ההון סיכון ויולה: יונתן קולבר שהעניק ערבות של 750 אלף שקלים, שלמה דברת שהעניק ערבות של מליון שקלים, ואבי זאבי שהעניק ערבות של 200 אלף שקלים. תומר בר זאב מייסד חברת ההיי-טק איירונסורס העניק לגנץ תרומה של 2,300 שקל וגדעון יניב בעליו של מפעל מתכת לעיבוד שבבי העניק לו ערבות של מיליון שקל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker