נתניהו: "אין קשר בין המניות לצוללות, בן דודי לא ניהל את החברה שבה השקעתי"

נתניהו בראיון לחדשות 12: "אני מאמין שלא אקדם חוק שימנע את העמדתי לדין. שר הביטחון לא חייב לדעת על אישור מכירת צוללות מגרמניה למצרים"

TheMarker
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
נתניהו בראיון למהדורת החדשות של קשת 12, הערב
נתניהו בראיון למהדורת החדשות של קשת 12, הערב

על רקע הביקורת הציבורית והבדיקה שמתבצעת בפרקליטות על אחזקת מניות הפלדה שלו, התייצב הערב ראש הממשלה בנימין נתניהו באולפן חדשות 12, והתראיין לקרן מרציאנו ועמית סגל. 

נתניהו אמר: "לא אקדם חוק שימנע את העמדתי לדין. לא עסקתי בזה ואני לא מתכוון לעסוק בזה. אני חייב לנפץ את גל השקרים ועלילת הדם הנוראית. רוב הפרשות (תיקי 1000, 2000, 4000) נפלו בדרך והשאר יפלו בהמשך. לא החזקתי במניות של חברת פלדה. ולא של צוללות. לא החזקתי במניות כשהייתי חבר בממשלה. קניתי ב-2007. לחברה הזאת היה יתרון טכנולוגי בתחום מסוים. דיווחתי לרשויות המס ומכרתי. באתי למבקר המדינה ולועדת ההיתרים, ואישרו לי להחזיק. שילמתי מס.

המכתב שסיבך את נתניהו - והבעיה הגדולה של רה"מ בפרשת מניות הפלדה

0:00
-- : --

ראש הממשלה המשיך ואמר: "לא צריך להאשים אותי בגלל שהצלחתי בעסקים. אין שום קשר בין ההשקעה הזאת שעשיתי לבין צוללות. מכרתי את כל המניות שלי בחברה הזאת שנה וחצי לפני שנמכרה הצוללת הראשונה. בן דודי נתן מיליקובסקי לא ניהל את החברה הזאת. היא מוכרת אלקטרודות לייצור מתכת. זה משפיע כמו שאת קונה בקבוק קולה, וזה משפיע על חברת סוכר בהונדורס שיש לך בה מניה". 

ראש הממשלה התייחס לכתב החשדות נגדו בנושא תיק 4000: "מגדל הקלפים יקרוס, אנחנו נהרוס את זה בשימוע".

נתניהו התייחס לטענות על כך שלא שיתף את ראשי מערכת הביטחון באישור שנתן לגרמניה למכור צוללת למצרים: "זו עלילת הדם הכי נוראית. גנץ, יעלון ואשכנזי מעלילים עלילה כי הם יודעים שאני לא יכול לספר באולפן את אחד מהסודות של מדינת ישראל. היועצים לביטחון לאומי עמידרור ונגל ידעו על מכירת הצוללות למצרים. שר הביטחון לא חייב לדעת".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker