נתניהו על פרשת מניות הפלדה: "אני מבין בכלכלה, זיהיתי השקעה נכונה"

ראש הממשלה הודיע בסרטון שפירסם בפייסבוק כי יגיש תביעת דיבה נגד בני גנץ ומשה יעלון, משום ש"השקרים שלהם הם חציית קו אדום בנושאים שנוגעים לביטחון"

ראש הממשלה נתניהו
ראש הממשלה נתניהו צילום: POOL/רויטרס
TheMarker

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, הודיע היום (שישי) כי ביקש מעורכי דינו לתבוע דיבה את ראשי רשימת כחול לבן - בני גנץ, יאיר לפיד ומשה יעלון - לאחר שלדבריו קראו לו "בוגד". נתניהו אמר בסרטון שפירסם בפייסבוק כי מדובר ב"הסתה חמורה ועלילת דם" שאסור לעבור עליה לסדר היום, וכי "השקרים של לפיד, גנץ ויעלון הם חציית קו אדום בנושאים הרגישים ביותר שנוגעים לביטחון ישראל. תתביישו לכם".

ראש הממשלה התייחס גם לפרשת מניות הפלדה במפעל  SeaDrift, שאותו ניהל בן דודו נתן מיליקובסקי, ולימים הוא מוזג עם ספקית של טיסנקרופ. נתניהו אמר: "אין שום קשר בין המניות שמכרתי ורכשתי לפני שנים, לבין רכש הצוללות. ב-2007, כשהייתי ח"כ ולא חבר ממשלה, השקעתי בחברה פרטית עם טכנולוגיה ייחודית. החברה הזאת לא מייצרת צוללות, לא פלדה. היא רחוקה כמזרח ממערב מייצור צוללות. ב-2010 מכרתי את המניות בחברה - שנה וחצי לפני שישראל חתמה על רכישת הצוללת הראשונה בכהונתי זו. שנתיים לפני שהגרמנים מכרו צוללות למצרים. כך שלא היה שום קשר בין הדברים. זו עלילה. בניגוד לגנץ שהחברה שניהל פשטה רגל וללפיד שלא מבין בכלכלה - אני כן מבין בכלכלה - וזיהיתי שיש כאן השקעה נכונה. גם אחרים רכשו כשאני רכשתי את המניות - כולנו שילמו אותו מחיר ללא שום הטבות. הכל דווח בזמנו לרשויות. שילמתי מסים כחוק, אין כאן שום דבר חדש".

המכתב שסיבך את נתניהו - והבעיה הגדולה של רה"מ בפרשת מניות הפלדה

0:00
0:00

עם זאת, נתניהו לא התייחס לפרטים החדשים שפורסמו בימים האחרונים, ולפיהם לא זו בלבד שערך המניות שלו נסק בזמן שההכנסות והרווחים של המפעל צנחו — שווי המפעל נקבע פעמיים (בשתי עסקות שנערכו לרכישתו) והוא התרסק ב–57%, שעה שערך המניות של נתניהו זינק פי ארבעה לפחות. אנשי נתניהו לא מצליחים לפי שעה לספק הסבר לתופעה, למעט המסקנה שנתניהו קיבל את המניות בהנחה של מיליוני דולרים. אם זה המצב — נתניהו קיבל לכאורה מתנה אסורה.

השבוע התראיין יעלון לכאן רשת ב' בעקבות ההתפתחויות החדשות בפרשת הצוללות - שבמהלכה היה שר הביטחון - ונשאל אם ראש הממשלה בגד במדינה. על כך ענה כי "נושא הצוללות בהחלט עלול להגיע עד כדי בגידה" וכי "יכול להיות שזה מה שמונע מהיועץ המשפטי לממשלה למצות את העניין". לאחר הריאיון כתב יעלון בטוויטר כי בניגוד לטענות הליכוד על כך שקרא לנתניהו בוגד, הוא מעולם לא עשה זאת - והוסיף: "חלאס עם השקרים". אתמול פירסם שר הביטחון לשעבר, אהוד ברק, סרטון ברשתות החברתיות - ובו אמר כי ההתנהלות של נתניהו בפרשה גובלת בבגידה. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום