מי כאן בשביל לעזור? מתמודד בפריימריז של הליכוד יזם קמפיין מימון המונים לטובת נתניהו

אחרי שבקשתו של ראש הממשלה לקבל מימון להגנתו המשפטית מאנשי עסקים נדחתה – נמצאו פעילים בתנועה שהתנדבו לעזור: "זה המאבק של כולנו"

חגי עמית
חגי עמית
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
קמפיין מימון ההמונים של מושיקו פסל
קמפיין מימון ההמונים של מושיקו פסל

מושיקו פסל, המתמודד בפריימריז של הליכוד על משבצת "הצעירים", יזם השבוע קמפיין מימון המונים לטובת הגנתו המשפטית של ראש הממשלה בנימין נתניהו. נכון לשעות הבוקר (ה') גויסו במסגרת הפרויקט כ-54 אלף שקל מ-155 תומכים, כאשר יעד הגיוס הוא מיליון שקל תוך 40 יום.

ועדת ההיתרים במשרד מבקר המדינה דחתה בתחילת דצמבר את בקשת נתניהו לקבל מימון להגנתו המשפטית - וקבעה כי "אין זה ראוי שבעלי הון יממנו הוצאות משפט הנובעות מחקירה פלילית, הכוללת חשד למעשים פליליים בקשר עם בעלי הון". 

מצוקתו הפיננסית של ראש הממשלה לא נעלמה מעיניו של פסל, שאחראי על ארגון הכנס השנתי של תנועת הליכוד בשנים האחרונות – הלאומיאדה, או הליכודיאדה בשמה הקודם. המרוץ שלו לפריימריז עשוי להיות מוצלח במיוחד אם יזכה לתמיכתו של נתניהו, שימליץ לחברי הליכוד לתת לו את קולם.  

בפרויקט שיזם פסל הוא מנמק את הרצון לגיוס כסף בהכרזה כי "זה המאבק של כולנו". פסל מגדיר את עצמו כ"אזרח מודאג הצופה מהצד בהתנהלות האנטי-דמוקרטית של גורמי התקשורת במדינתו", ומתחייב כי "הכסף שיגויס מיועד אך ורק לצורך מימון הגנתו המשפטית של ראש הממשלה ויישמר בנאמנות אך ורק למטרה זו".

עוד מסביר פסל כי "בחודשים האחרונים אנו עדים למתקפה חזיתית על ראש ממשלת ישראל, בנימין נתניהו. התחושה בקרב הציבור היא שישנם גורמים רבים שמעוניינים להדיח את ראש הממשלה מתפקידו, באמצעים שאינם דמוקרטיים בעליל.

"בנימין נתניהו, מצליח פעם אחר פעם להביס את השמאל בקלפי ולנהיג את מדינת ישראל להישגים שטרם נראו כאן. אך ישנו קומץ בודד שאינו מוכן לקבל את הכרעת הציבור ופועל בכל דרך אפשרית על מנת לפגוע בראש הממשלה הטוב ביותר שידעה מדינת ישראל".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker